Bu oyunlar neden takılıyor?

Operating System: MS Windows 7 Home Premium 64-bit
CPU : AMD Turion X2 Ultra ZM-80 @2.10 ghz 70 °C Griffin 65nm Teknoloji
RAM : 4.0GB DDR2 @ 400MHz (6-6-6-18)
Motherboard: FUJITSU SIEMENS P15 (Socket S1G2)
Graphics: Genel PnP Monitör @ 1280x800
ATI Radeon HD 3400 (256mb)
ATI Radeon HD 3200 Graphics (paylaşımlı)(Fujitsu Siemens Computer) (Illegal Vendor ID) CrossFire Enabled
Hard Drives : 313GB Western Digital WDC WD3200BEVT-22ZCT0 ATA Device (SATA) 51 °C
Optical Drives : IRID MNO5MZCXE SCSI CdRom Device
Optiarc DVD RW AD-7590S ATA Device
Audio : High Definition Audio Aygıtı

Pc konfigrasyonu yukarıdaki gibi, fakat GRID, NFS Hot pursuit gibi oyunları oynarken her 1 dakikada 5 saniye takılmalar yaşıyorum. Oyunun akışında hiç bir sıkıntı yok. Ekran kartı ayarlarını minimuma düşürsem de, çözünürlüğü 640X480'e de alsam multisampling'i kapatsamda aynı problemle karşılaşıyorum. Sürücüler güncel. Sorun sizce nereden kaynaklanıyor?

Not: yeni formatlı pc.

edit: sega rally'de bile aynı şeyi yaşıyorum.

bence ekran kartından kaybediyorsun daha güçlü bir ekran kartı lazım ama sanırım bu bir laptop değiştirebilirmisin bilmem

  • Canawar  (25.11.10 17:48:01)
Ekran kartı değil işlemci ile ilgili sanırım. Görüntü ayarlarını değiştirseniz de pek bir etkisi olmuyor o yüzden.

  • crown  (25.11.10 19:31:31)
acaba su crossfire ile ilgili olabilir mi? nvidia sli kadar iyi calismadigini duymustum da.

  • tom riddle  (25.11.10 19:51:23)
kullandıgın şey alt tarafı laptop. daha ne performans bekliyorsunki??
yani o sistem özelliklerini taşıyan masaüstü bir pcnin yerini asla tutmaz.
sorunun nedenini söyleyim : laptop'un power gücü yetersiz kalıyor.mesala benim pcde 750w power var. o bile az geliyor..gerisinin sen düşün. adaptorle calısan bir laptoptan iyi bir oyun performansı beklemen bence yanlış.
  • limonlu eksi  (25.11.10 20:30:54)
Arkada çalışan bir program dakka başı bir kaynağı sömürüyor olabilir. Cpu olur bu, harddisk olur bilemeyiz. Arkada çalışan şeyleri kapatıp oynamayı deneyebilirsiniz.

  • skatheist  (26.11.10 08:15:20)
arkada windows hizmetlerinden başka birşey çalışmıyor. antiviruss kapalı

  • waryemez  (26.11.10 08:25:14)
güç seçeneklerinden max. işlemci gücünü %98 yaptığımda işlemci fazla ısınmamaya başladı. dolayısıyla oyunlar işlemci gücünü %2 küçültmeme rağmen gayet iyi çalışıyor.

  • waryemez  (08.12.10 22:24:07)