sistem analizi hakkında yardım

selamlar,
yarın sistem analizi sınavım var ve bu sorulara verebilceğim somut cevaplar bulamadım konu hakkında herhangi bilgisi olan sorulardan her hangi birini cevaplayabilcek olan varsa yazabilirse çok sevinirim.

1.Önemli bir sistem geliştirme şirketi başlamış olan bir çalışmasında size proje yöneticiliği teklif etmektedir. İş görüşmede soracağınız soruları sıralayınız (en az 10 soru).

2.Sistem geliştirme evrelerini yazarak kısaca açıklayınız ve şelale modeli hakkında kısa bir açıklama vererek, bu yöntemin artılarını eksilerini belirtiniz

3.Sistem tasarımında “analiz aşamasının” sonunda verilmesi gereken karar (öneri) nedir? Bu sonuca ulaşmak için yapılması gerekenleri adım adım yazarak kısaca açıklayınız.

4.Bir lokanta işletmecisi için geliştirilen bir IT çözümü için, olmazsa olmaz bir sistemin özelliklerini nedenleri ile belirtiniz.

şimdiden çok saolun arkadaşlar

2- en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

( the phases of Conception, Initiation, Analysis, Design, Construction, Testing and Maintenance)

wikipedianın critism kısmında da yöntemin artı ve eksileri vardır.
  • yazmaya da bilirim bir garantisi yok  (24.11.10 20:49:29)