[]

çok fazla mesai saatleri!

2 aydır çalıştığım iş yerimde nerdeyse her gün mesaiye kalıyoruz. akşam 9dan önce çıktığımı hatırlamıyorum. cumartesi tam gün ve hatta pazar günü de çalışıyoruz. fazla mesai ücreti de almıyorum. bugün 11e kadar mesai yapınca artık sabrım taştı.
normal mi bu durum yahu yoksa bi keriz biz miyiz? 
-Kerizsiniz desem? IK'yla görüşmen gerek kanımca.


  • cnky  (22.11.10 22:49:18) 
normal diyil. yılda 270 saati geçmemeli. sizin haftada yaptığınız mesai neredeyse ayda yapılacak sınırda sanırım.

ayrıca ödemek zorundalar. talep edin veya ihbar edin. ödemeleri de sınırı aşan sürelerde çalıştırmalarına dayanak olamaz.
  • tedirginlik hucresi  (22.11.10 22:49:58) 
işe başvuru yapıldığında sorulması gereken soruların başında fazla mesai ücreti veriyor musunuz? normal bir durum değil müdürün/takım liderinle gidip konuş mesai ücretini istiyorum.

ek bilgi bazı kurum ve kuruluşlarda beyaz yakalılara mesai verilmez yine müdürler ve yöneticiler mesai ücreti almaz.
  • anarche  (22.11.10 22:51:40) 
yeni bir iş aramayı düşündün mü? yada şikayet etmeyi?

Yada konuşmayı konuşmayana semer vuran çok olur..

"Hayır" kelimesini öğrenene kadar çok daha fazla mesai kalırsınız.
  • sivrisinek  (22.11.10 22:54:27) 
ne kadardır çalışıyorsun?bende de aynı sorun vardı "zamanında gelir,zamanında giderim arkadaş" dedim.e doğal olarak kötü örnek oluyorsun diğer koyunlara.tabi şirketin işine gelmedi verdiler tazminatımı gönderdiler.


  • han20  (22.11.10 23:59:55) 
çalışma bölge müdürlüğü'ne şikayet edin


  • mr fusion  (23.11.10 00:22:33) 
merak etme yakında işten çıkarırlar:D


  • outlawrider  (23.11.10 00:37:35) 
ayıptır sorması pr net'te mi çalışıyorsunuz:D


  • outlawrider  (23.11.10 00:37:54) 
iş arayacaksın hocam. bizim şirkette de var senin gibi arkadaşlar. akşam 9'dan önce gitmezler. ctesi full çalışırlar. gerekirse pazar da gelirler. mesai de almıyorlar. siz yöneticisiniz kolpalarıyla.

ben de 1 yıl ctesi gittim. 10da gidiyordum 1 gibi çıkıyordum. diğerleri biraz gıcık oluyordu bana. bir gün patrona ben artık ctesi gelmiycem dedim. patron sinir oldu bana. istemeye istemeye kabul etti. yoksa çıkacaktım. o sinyali de aldı zaten. akıllı adam. maaşından kesinti yaparım dedi. sen bilirsin dedim. 3 aydır %10 fazla alıyorum hatta. iş hayatı işte böyle risklerle dolu, böyle tuhaf bir şey:)

tabi işinde iyi olman önemli. geçen yıl firmaya 700 bin lira kar ettirdim. sen de kendi muhakemeni yap, şirketteki önemin nedir. beni kaybetmeyi göze alabilirler mi diye. bir de hep iş ara. nereye gidersem gideyim 6. aydan sonra iş bakmaya başlıyorum. hobim. çok şirket değiştirenleri sevmezler derler ama hikaye. onlar nasıl hep daha iyisini istiryorlarsa sen de çalışan olarak hep daha iyisini istemelisin. yok sabit kalayım, fazla iş değiştirmek iyi değil filan. bu kafadaki çalışanı çok severler işverenler.
  • atmosphere  (23.11.10 10:24:30) 
giriş çıkış saatlerinizi belgeleyebiliyorsanız dava açıp fazla mesai ücretini alabilirsiniz. ters bi durum olursa aklınızda bulunsun...


  • merhum  (23.11.10 11:24:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.