16.000 TL'ye alınacak en uygun araç?

Budur derdim. En fazla 16 bine çıkabilirim. Aradığım özellikler az yakması(dizel olursa tadından yenmez), bakım masraflarının az olması, klima, manuel vites. Karar veremediğim ise düşük model c sınıfı araçlar mı yoksa biraz daha yüksek model b segmenti araçlar mı? Dizel olmasını daha çok istiyorum LPG'ye göre. Yanına yaklaşmayacağım araçlar ise benzinliler ve Palio. Çok heveslenip de kıyısından kaçırdığım araçlar ise Seat İbiza TDI (2003) ve LPG'li Nissan Almera (2003). Bunlar için araba düşmesini beklememe değer mi? Arabadan anlayan suserlerden yardım istiyorum. Fikirleriniz de varsa memnuniyetle dinleyebilirim.

peugeot ile ilgili bi önyargın yoksa, o fiyata 2003-2004 model 1.4 tdi 307 bulabilirsin. fikir olsun diye yazayım dedim.

  • 7c  (21.11.10 20:11:34)
dizel olmadan az yakan toyota yaris var. kullananlar genelde memnun arabalarından.

  • musatheone  (21.11.10 20:24:35)
dizel fiesta bulabilirseniz şahane olur.
aslında biraz daha bekleyip 20'ye tamamlasanız seçenekleriniz çok daha güzel olacak.

  • kayranin kedisi  (21.11.10 20:26:30 ~ 20:36:46)
dizel istemişsin. bir aralar ben de o fiyata çok araştırdım ama temiz dizel araba bulmak imkansız o aralıkta. 1-2 daha koyup swift al derim ben. peugeot'ya da aman diyim bulaşma.

  • jit  (21.11.10 20:29:17)
jit daha önce peugeot kullandın mı hiç? sürekli sorun mu çıkarıyor o yüzden mi diyosun? başka dertleri de var mı yoksa?

  • envanterbilanco  (21.11.10 20:36:09)
@ envanterbilanco; ben daha önce 3 kere kullandım peugeot marka.
2. elde 106 ve 207, sıfır olarak da 307sw. hepsinin de astarı yüzünden pahalıya geldi. hele sıfır aldığım 307sw'a neredeyse ağız tadıyla hiç binemeden sattım. parçaları fransa'dan geliyor, pahalı ve bekle ki gelsin. peugeot'dan çok kasko'nun verdiği linea'ya binmişimdir herhalde.

  • kayranin kedisi  (21.11.10 20:40:41)
anladım. peugeot 206 ve 307'yi eliyorum o zaman. kullanıcı yorumları benim için çok önemli. bu arada çok abuk bi para cidden. 3-4 daha verebilsem çok daha iyi araçlar var da malesef çıkamıyorum. jitin de dediği gibi temiz dizel bulmak da çok zor. olanlar da 100.000 km+ clio citroen c3 gibi araçlar.

  • envanterbilanco  (21.11.10 20:51:09)
kayranın kedisi demiş diyeceğini. dediğin gibi o aralık çok sakat bi aralık. ben 20 liralık arabalara bakmaya başladım. gerçi insanoğlu 20ye bakarken 25ten istiyor bu sefer de ama bir yerde de limitlemek lazım. sana tavsiyem biraz daha üstüne koy eğer durumun varsa. swift almayı düşünüyorum ben. kötü diyen duymadım şimdiye kadar.

  • jit  (21.11.10 21:14:59)
yahu nedir bu peugeot düşmanlığı :D

19'a 307 hdi aldım, 2 seneye yakın kullandım, 21'e sattım, 1 kere abs ışığı yandı 60 tl'ye sensörü değişti, 1 kere sağ arka teker rulmanı yıpranmıştı 150 tl'ye değişti. 2 defa bakıma girdi(75.000 ve 90.000 bakımları) toplamda 600 tl'yi bulmadı, ki her aracın bakımları bu kadar tutar nerdeyse. bunun dışında bir kere bile nazlanmadı, yolda bırakmadı, laf işitmedi.
  • altinci nesil caylak  (22.11.10 13:46:34)
kia riohatchback öneriyorum.

  • pyro clustic flow  (22.11.10 14:32:22)