amerika'dan getirtilecek iphone 4 türkiye de nası çalışır?

alakalı bi duyuru: (git: 195569)

amerikadan getirtilecek iphone 4 türkiyede, trcell ile çalışır mı? çalışmıyorsa normalde, çalışmasını nasıl sağlarız?

evet çalışır. bunun için ülkeye son 1 ay içinde giriş yapmış birinin pasaportuna kaydettirmeniz gerekli. bu tabii ki getiren kişi de olabilir. bu kaydettirme işlemi için para alınıyor muydu tam hatırlayamadım şimdi, alınsa bile cüzi bir rakamdır. onun haricinde bir pasaporta sınırlı sayıda iphone kaydettirilebiliyor. bu sınır en fazla 1 bile olabilir, bunu tam hatırlayamadım, birazdan başka arkadaşlar yardımcı olur:)

  • baldur  (18.11.10 21:33:44)
pasaport kaydı sonrasında jailbreak + sim unlock

  • bryan fury  (18.11.10 21:34:41)
her pasaport için 2 senede 1 telefon hakkınız vardır. kayıt içinde en son 5liraydı ama şuan değişti mi bilemiyorum.
daha sonra da jailbreak ve unlock işlemleri var ufak tefek ayrıntılar bunlar çok sorun değil her telefoncu yapıyor artık. pasaport en büyük problemdir yani.

  • oh rahatladım  (18.11.10 22:46:00)
şu an için unlock ve jb sorun. baseband e göre bunlar oluyor ya da olmuyor.

  • wallacemckart  (19.11.10 00:05:19)