keman ve keman kursu

merhabalar,

keman edinmek istiyorum kendime, dominguez diye bir marka buldum hand made diyor. ikinci eli 140 lira civarında, nasıl bilirsiniz bu kemanı gerçekten el yapımı mıdır? ikinci el olması kemanın kendini ispatladığı anlamına mı gelir?

ikinci sorum ise istanbul avrupada keman kursuna ihtiyacım olacak gibi, bu konuda var mı tavsiyeleriniz. ismek keman kurslarına baktım hepsi kapalı şu anda, zannediyorum ki öğrenci azlığından açılmamıştır. belki hiç talep olmamıştır bile, onçin varsa keman öğrenmek isteyen duyuru sakini belki beraber bişeyler yapabiliriz.

üçüncü ve son olarak, kemanını elden çıkartmak isteyen var mı? veya al bak bu linkte tam sana göre birşey var diyen?

ek- daha önce hiç kemana el sürmedim, bi enstrüman çalmadan ölmek istemediğimden ve kemana aşık olduğumdan girişiyorum bu işe.

teşekkürler.

kemandan pek anlamam ama ders için www.garaj.org un ilanlar kısmını inceleyebilirsiniz.

  • zlatan1937  (18.11.10 09:41:27)
sozlukten "jeanluc"

buradan da kendisine mesaj atabilirsiniz ozel.

istanbul devlet opera ve balesi keman sanatcisidir.
ders veriyor.
  • la traviata  (18.11.10 11:31:34)