kitap okuma alışkanlığı olmayan şahsıma kitap tavsiyesi

boş vaktim çok arkadaşlar.hatırlarım 6-7 sene önce okurdum ben kitap ne olduysa oldu o günlerden sonra elime almadım kitap.film izlemek daha kolay ve zevkli geliyor boş vakit çok manyak gibi gün boyunca film izliyorum ama böyle kitap okuyasım var son zamanlarda.kitap tavsiye edin bana arkadaşlar.misal roman mı tavsiye ettiniz?bitirmeden kapatamıyim o kitabı.

kısa hikayelerle ya da akıcılığı genel tarafından onaylanan roman ve öykülerle başla.

son dönemden akıcılık mevzusunda akla ilk gelen isim adam fawer oluyor. 2 kitabı var zaten. bir solukta biter.

kısa öyküler içinse, hala aziz nesin'den aldığım tadı başkasında bulamadım:\
  • dambil  (16.11.10 23:41:34)
suzanne collins - açlık oyunları

  • mavi karanlik  (16.11.10 23:44:56)
yazar: dean r. koontz
kitap: yabancılar
aşağı yukarı senin gibi bi okuyucuyum, harbi bu kitabı soluksuz okumuştum.
bilim-kurgu bu arada!
  • bunch of  (16.11.10 23:55:31 ~ 17.11.10 01:11:59)
Henri Charriere'nin kelebek isimli romanı gayet sürükleyicidir bak

  • antihero  (16.11.10 23:58:10)
Herman Hesse oku, ufkunu genişletir..

  • omonia  (17.11.10 00:02:23)
albert camus - yabancı

  • yoa  (17.11.10 00:14:46)
kumarbaz, dostoyevski

  • dr.ramiz  (17.11.10 00:21:54)
açıkçası burada cevaplarda yazan dostoyevski, hesse ve camus kitaplarının öyle çok da film gibi akıcı okunabileceğini düşünmüyorum. okudum, severim ama öyle değiller bence.

tavsiye edebileceğim yazarlar, paul auster, kurt vonnegut ve engin geçtan. bu kişilerin romanlarını tek seferde ve akıcı olarak okuyabilirsiniz. çok da güzeldirler bu arada.
  • s e  (17.11.10 00:58:40)
wilbur smith öneririm seri halinde yazıyor yani soy sop olarak devam ediyor yalnız afrika tabanlı bir romancı her kitabında afrika coğrafyasını konu alır. eğer seriye meraklıysan yırtıcı kuş, muson yağmurları, mavi ufuklar dededen toruna koloni zamanları korsanlar doğu hint deniz şirketi ve 1700 lerde geçiyor. tek takılmayı seviyorsan maceracılar, bir avuç kum, şimdi ölmek zamanı birsürü kitabı var macera seversen oku oku bitmez. clive cusslerinde romanları güzeldir sahra romanı film oldu.

  • loquacious  (17.11.10 01:29:44)
  • kaburga  (17.11.10 04:30:47)
persepolis kesinlikle.. bir kere karikatür gibi, okumayı sevmeyen bir çok arkadaşıma verdim kitap çok kalın olmasına ramen en geç 1 haftada bitirdi hepsi.. ayrıca boş bir kitap değil iran islam devrimini anlatıyor, biraz da bilinçlenirsin..

Marjane Satrapi - Persepolis

hatta kitabın filmi de var ilginizi çekerse..
  • sonea  (17.11.10 10:32:31 ~ 10:33:44)
hepinize teşekkürler.liste yaptım kendime söylediğiniz kitapların bir çoğunu almayı düşünüyorum.

sonea: persepolis film olarak izledim kitabı da okurum film güzeldi çünkü
  • han20  (17.11.10 11:48:36)
  • kayranin kedisi  (17.11.10 15:50:50)