access hakkindan yardim..

Arkadaslar Merhaba.Benim sorunum su;Diyelim ki Elimizde Excell olarak hazirlanmis bir tablo var.Bu Tablodaki verileri Günlük olarak Access olan dosyamiza aktariyoruz.Fakat sorun su ki;Access dosyamiza tektek elle yaziyoruz.Yani kopyala yapistir yapamiyoruz.ve bu da bizim inanilmaz zamanimizi aliyor.Yokmudur buna bir care.Ama lütfen anlatirken (-ki olurda anlatan bir arkadas cikarsa) bilgisayar bilgisi cok az birine göre anlatin.Yardimlariniz icin simdiden cok ama cok tesekkür ediyorum...

mutlaka elle yazmaktan daha pratik yollar vardır ancak tabloları görmek gerek. hiç olmadı access e ulaşan bir web arayüzü hazırlanıp veritabanına giriş yapılabilir..

  • ssyumusakg  (15.11.10 15:59:44)
Cevap yazdiginiz icin minnettarim.Lakin,yazimda da dedigim gibi,bilgisayara biraz acemiyim.Yani Web arayüzü hazirlamak falan olayini anlamadim.Lütfen biraz daha acarsaniz memnun olurum.cevabinizi sabirsizlikla békliyor olacagim...

  • yoruldumamayorgundegilim  (15.11.10 16:05:51)
access den kastınız mdb dosyasına girdi eklemek mi?
öyleyse siz yapamazsınız ancak bunu yapabilecek bir tanıdığınıza web arayüzü hazırlatabilirsiniz, böylelikle excell den kopyala yapıştır yaparak bilgileri girebilirsiniz. dahası programlama bilen bir arkadaşınıza excell deki tabloları aynen alıp access dosyanıza otomatik olarak girebilecek bir programcık yaptırabilirsiniz.

bu adım adım anlatabileceğim bir şey değil ne yazık ki..
  • ssyumusakg  (15.11.10 16:20:17)
Dış veri al bölümünden exceldeki dosyanızın bir kopyasını alabilirsiniz. eğer isterseniz basit bir sql kodu ile de o dosyadaki bilgileri istediğiniz bir başka tabloya çıkarabilirsiniz.

Gene olmazsa pm atabilirsin...
  • agent provocateur  (15.11.10 17:12:44)