Toshiba Laptop mavi ekran hatası ?

Sevgili yazıcıoğlu sakinleri

Toshiba Satellite A300 laptop var. Bilgisayarı açmak istediğim windows logosu geliyor ve o şekilde kalıyor.

Güvenli mod falan dinlemiyor hepsinde aynı şekilde kalıyor. Bir süre bekledikten sonra da mavi ekran hatası veriyor 0x0000007E diye bir hata veriyor.

Ne yapılabilir buna?

ayrıca windows olmadan bios güncelleme nasıl yapılır ?

  • croswell  (10.11.10 18:11:02)
benim bi arkadaşım casper nirvana serisinden almıştı. teşhir ürünüydü. değişik aralıklarla fakat 2-3 ay sonra tekrar aynı hatayı veriyodu. 4-5 kez verdi şimdi gine öyle...artık yenisini verene kadar garantiye yollicaksın

edit: arkadaşım sorunun anakarttan kaynaklandığını söylemişti.
  • cryptex  (10.11.10 18:26:08 ~ 11.11.10 09:10:23)
Yeniden kurulum deneyeceksin mecbur benim Acer'da da olmuştum bir kaç kez, sebebini o kadar aradım bulamadım, bazısı anakart diyor bazısı wireless sürücüsü diyor. Veya servise verip bekleyeceksin ne yapacaklarını ama onlarda yeni kurulum denerler bence çalışırsa gönderirler geri.

  • allanz  (10.11.10 18:35:59)
Windows kurmak istiyorum ama kur ekranı da gelmiyor

Kurulum başlıyor yazısı çıkıyor ve öyle kalıyor.

Ram'le ilgili bir sorun olabilir mi? Çünkü hata da olabilir diye yazıyordu. Bios üzerinden ram e baktığımda gözüküyor ama kaç gb olduğu.
  • croswell  (10.11.10 18:56:19)