Az uyusak dahi uykusuz hissettirmeyecek bir yöntem (ilaç, hap vs) var mı?

Merhabalar,

Az uyusam dahi yorgun hissetmemek, uykumu almış gibi olmak istiyorum. Bunu sağlayan ilaçlar var mıdır? Özellikle sınav dönemlerinde az uykuyla yetinmemi sağlayacak bir şey var mıdır acaba?

Sorunuzun tam cevabı değil belki ama uykunun öğrenme üzerinde çok önemli etkisi vardır. Beyin uyanıkken öğrendiği bilgileri uykuda organize eder. Rüyalı uyku (REM) uyumayanların zihin performansları çok düşer - buna öğrenme de dahildir.

Uykusuz idare etmeye çalışmak yerine düzgün bir programla hem uykuya hem de çalışmaya zaman ayırın.
  • Tutankamon616  (09.11.10 00:34:28)
Var, ancak yan etki vs. nedeniyle buraya yazmak pek de doğru değil. Bilinçli/bilinçsiz kullanan çok. Özelden mesaj attım.

  • ornette  (09.11.10 00:34:40)
Hiçbir sınav, hiçbir ders, bünyenizde kalıcı kötü sonuçlar doğurabilecek işler yapmanıza değmez.

  • sourlemonade  (09.11.10 00:35:57)
uykun geldiyse yatıp uyucaksın arkadaşım, sınav dönemi 5 saatlik uyku gayet yeter, 5 saat sonra uyanıp tam performans çalışmaya devam ederin. şahsen ben öyle yapıyorum yoksa sağlığından olma eşiğine dayanırsan zor bi daha toparlaman. bunun finali var bütü var, senden değerli mi.

cevap: redbull, burn gibi enerji içecekleri kısa süreli çk etkilidir. uykusuzluğun güne yayılmaması için 3-4 saate bir koyu kahve içebilirsin.
  • ceo  (09.11.10 00:41:57)
hiç bir şeye gerek yok, düzenli olarak yaparsan vücudun alışır; alışmış kudurmuştan beterdir.

  • hollowlife  (09.11.10 00:44:14)
modiodal var.
ama yan etkisi cok fazla.

ayni seyi ben de istiyorum, cesaret edemiyorum.

simdilik kahveyle idare ediyorum
  • Ms._mystery  (09.11.10 00:47:52)
sağlıklı değil, günde en az 6-7 saat uyumaya bak. o bile sağlıklı değil 8 saat ideal

  • groove salad  (09.11.10 02:20:44)
uyku saatini bul. aksam 9 sabah 5 arasi da olabilir. ya da gece 11 sabah 5. eger saatini yakalarsan 6 ssatlik uyku yogun fiziksel-zihinsel tesgaleye ragmen tum gun babalar gibi yetiyor.

  • gunlerin kopegi  (09.11.10 03:52:24)
ginseng diye bi bitki var, o iyi geliyo bana uykusuzken. enerji içeceklerine falan koyuyorlarmış bu bitkideki maddeyi. eczanelerde yağını ve hapını bulabilirsin.

  • aklimiseveyim  (09.11.10 04:16:55)
redbul, burn gibi icecekler fayda saglayabilir, ama cok icersen karacigeri bitirirsin.

  • perkele  (09.11.10 04:53:06)
var ama legal diil :) uykun gelince yatican kocum, alt tarafi sinav canini mi alacak? ayrica uykusuz gidilen sinavdan bir hayir cikmiyor, kagitla bakisip cikiyorsun

  • no avalon  (09.11.10 07:26:16)
  • kobretti  (09.11.10 07:59:32)
sınav zamanı modiodal kuulandım, hiç bir yan etkisini görmedim ben ama prospektüsü okuyunca göreceksin, 3 sayfa dolusu yan etkisi var.

  • de jure  (09.11.10 08:21:24)
supradyn energy iyi gelir

  • gretchen  (09.11.10 09:09:38)
beyaz un ve şekeri, işlenmiş gıdaları hayatından çıkartıyorsun + günde 2*3gr c vitamini alıyorsun, en az 2 saat daha az uyuma ihtiyacı hissediyorsun, bende böyle oldu.

  • joepiscopo  (09.11.10 12:34:21)