tema yapmak

css üzerinde yaptığım değişiklikleri o an test edebileceğim bir yönteme ihtiyacım var,
essp - oldukça eski
topstyle - ücretsiz değil
firebug - firefox'a ekledim bunu ancak sözlükte css tabı bomboş çıkıyor, anlamadım (zaten programcı değilim)

internette elbet vardır bir "custom css for websites" tadında birşey, onunla denerim diye düşünüyorum,
başka bir yöntem varsa da dinlerim.

firebug en güzeli en işlevselidir. muhtemelen firebug ikonuna tıklayıp enable etmediğinden göstermedi.
ayrıca alternatif olarak dreamveawer ın split modunu da kullanabilirsin

  • ssyumusakg  (08.11.10 22:30:40)
*sözlükte herhangi bi başlık açıkken o sayfayı bilgisayarına kaydet(save as)

*web sayfasını kaydettiğin yerde, aynı isimde bi klasör daha kaydolacaktır

*o klasörün içinde top_data klasörü olacak onun da içine git

*o an hangi tema seçiliyse profilinde orda temaismi.css diye kayıtlıdır.

*aynı yere -top_data nın içine- o temanın kullandığı görselleri, butonları falan da at.

*sonrasında css dosyasında ya da görsellerde yaptığın değişklikleri her kaydettiğinde, sözlüğü bilgisayarına kaydettiğin .htm dosyasını browserda açarak ve refresh ederek anında görebilirsin.

aynı işlemleri kontrol merkezi ve kimdir nedir sayfalarını kaydedip de yapman tavsiye olunur.

not: dediklerim firefox için geçerlidir, diğer browserlarda nasıl olur bilemem.
  • bion  (03.12.10 23:52:05)