Uydunet Msn Messenger Sorunsalı

Kablosuz NetMaster Modem verdiler. En başta biraz sinyal sorunu vardı ama düzelttiler. Speedtest testleri normal. Hız iyi.

Ancak belli bir süre msn de bir iş yapmazsam bende hala durum online görünüyor. Ama dışarıdan mesajlar ulaşmıyormuş. Daha sonra ben mesela online halden meşgule çevirdiğimde çat offline'a düşüyor messenger. Bir daha login oluyorum. Ondan sonra bir süre sorunsuz. Sonra yine aynı durum.

Delirecem, tüm gün bir meşgul bir away değiştiriyorum durumu periyodik düşmesin diye. Ama baydı artık. Önerisi olan var mıdır?

Not: Bahsetmeyi unuttum. Pingtest'te çok fazla paket kaybı yaşıyorum. Bir alakası vardır ama bilemiyorum.Yani en az %60 paket kaybı hesaplıyor. Yurtdışı serverlarda %80-90 kayıp var.

Aynı sorun bende de var. IRC'te bir kaç dakika bile tutunamıyorum. Bende bayağı çözüm aradım ama nanay.

  • se7enbullet  (08.11.10 20:07:14)
şimdi 200 metre uzakta oturan bir arkadaşıma ping testi yaptırdım. Kayıp %0 çıkmış. Olay tamamen bununla alakalı gibi gelmeye başladı.

  • gelecektengelenkutupayısı  (08.11.10 20:13:58)

bu adresten bağlantınızı kontrol ettiniz mi? bir sorun varsa söylüyor.
  • sutlu nescafe  (08.11.10 21:32:47)
o adresi yeni gördüm. orada sorunsuz der ama deli gibi paket kaybı yaşıyorum. o zaman durum benden değil, kutudan falan kaynaklanıyor. eee bunu adamlara nasıl anlatırım ki? lan ne belaymış arkadaş

not: paket kaybı olayını çözdüm. modem ayarlarında firewall sekmesinde ip flood korumasını kaldırmak sorunu çözüyor. umarım messenger sorunu da bundan kaynaklanıyordur.
  • gelecektengelenkutupayısı  (08.11.10 22:52:37 ~ 23:22:05)