Oh monitör my monitör

Bu sorun da sevgili samsung monitörüm ile ilgili, ben genelde bilgisayarımı açık bırakıp oraya buraya giden biriyim, genelde de monitörü kapatıyorum, gelince de açıyorum. Geçen gün geldim ve açtım ki iki saniye ne yazılmış ne gelmiş bakamadan ekran tamamen gitti ve geri gelmedi. Mecbur yeniden başlattım, düzeldi.

Bazen de açarken aynı sorun oluyor, ekran siyah kalıyor. Düğmeden kapatıp yeniden açıyorum, acaba monitörün açısını oynatırken düzelsin diye iyice saçmalamış olabilir miyim? Bu monitör kaynaklı bir sorun mudur? Monitörü tekrar monte etsem temassız kalan yer varsa düzelir mi? Başka öneri?

Statik elektrik birikiyor olabilir. Bağlı olduğu fişte toprak olmayabilir. Kasa da kaçak olabilir.

Kontrol kalemi alıp kasaya bir değdirmen gerek.
  • janavarorion  (06.11.10 19:51:39)
Kasada kaçak olup olmadığını anlamak için kontrol kalemi ile tam olarak nereleri kontrol edeyim?

  • deliberte  (06.11.10 21:09:23)