Yazı yazmak için program

Bir şeyler yazıyorum kendimce, word'ün teması bana sanki işim için rapor hazırlıyormuşum tadı veriyor, Ne kadar ilham geldiyse uçup gidiyor. Word dışında, afili olmayan, sadece roman vs. yazmak için olan ve görünümü hoş bir program var mı? Roman yazarken ne kullanıyorlar yazarlar (kalem kağıt en güzeli aslında ama bilgisayar ortamı için soruyorum)

Editpad var.
www.editpadlite.com

  • sttc  (05.11.10 19:14:31)
Word'le sayfanın tipini kitap gibi görünecek hale getirebilir sayfanın background rengini de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kitap havası yakalarsınız böylelikle. Ayrıca şunu eklemek istedim. Kitabınızı bastırtmak istediğinizde yayınevi kullandığınız programın uzantısını açamadıklarını söyleyebilirler. Size sorun çıkarabilir bu. Word iyidir yani.

img607.imageshack.us
  • nesin sen iki kollu adam falan mi  (05.11.10 19:15:08 ~ 19:27:37)
celtx var senaryo yazmak için. roman için de kullanılabilir belki...

  • gijilti  (05.11.10 19:43:57)
  • celeron 300a  (05.11.10 19:45:47)
roman, öykü vb. kurmaca metinler yazmak için mac'te mevcut yazı programları gibisi yok. (deneyimle sabittir) mac'in kendi ofis uygulaması olan iwork'ün word muadili olan pages'de çalışırken ekranı fullpage yapınca karşınızda yalnızca beyaz bir sayfa ve onun siyah (veya başka bir renk dilerseniz) arkaplanı çıkıyor. tıpkı daktiloda yazmak gibi. yakın zamana kadar bu özellik mac için üretilen office'teki word'de yoktu ama en son çıkan mac office word'de artık bu özellik de var. eğer yurtdışından bir macair getirtebiliyorsanız şahane bir bilgisayarın yanı sıra her yere taşıyabileceğiniz çok hafif ve şahane bir yazı aletiniz de olmuş olur. benimkisi bir öneri yalnızca. ancak şurası kesinki başta dediğim gibi roman, öykü vb. yazmak için mac üzerindeki yazı programları birebir. ilgili link:

www.apple.com

ayrıca şurada gerek mac gerek pc için kullanılabilen yazarlar için tasarlanmış yazı programları mevcut:

www.izedebiyat.com
  • microfiction  (05.11.10 21:29:12 ~ 06.11.10 00:24:59)