Akıllı Tahta, nedir ne degildir?

ptesi gunu bir okulda muzik ogretmenligine basliyorum.

muzik dersliginde akilli tahta yok ama siniflarda var sanirim.

bu durumda muzik dersligini mi yoksa siniflari mi kullanacagim o muamma.

muamma cunku hayatimda akilli tahta kullanmadim?

zor mudur? yoksa bilgisayar bilen (ki 6 yasimdan beri kullanirim deli gibi bilgisayar :)) birisi icin cocuk oyuncagi mi?

kullanan var mi?

fatih ilcesinin tum okullarina konan akilli tahta, diger akilli tahta modelleri ile ayni midir?

anlativerin su sistemi

(laptop baglanabiliyor mu? usb baglanabiliyor mu? projeksiyon seklinde de kullaniliyor mu yani?)

ozel kalemi ve bir alicisi var.
her turlu bilgisayari baglayabilirsin yeter ki kendi yazilimi kurulabilsin bilgisayara.

aliciyi usb ile bilgisayara bagliyorsun. kendi yazilimini yukluyorsun. program calisinca ilk olarak projeksiyon cihazindan verdigi goruntu uzerinde kalibrasyon islemi yapiyor. kalem ile gosterdigi noktalara dokunuyorsun, o kadar.

ondan sonra o kalem senin mouse'un oluyor.
  • fader  (05.11.10 14:53:48)
fader'ın bahsettiği "kendi yazılımı" büyük ihtimalle eBeam'dir. bi yerlerden demosunu (ya da malum yollarla tam sürümünü) edinip inceleyebilirsin.

  • kibritsuyu  (05.11.10 15:09:24)
akıllı tahta bir balon. en iyi teknoloji malesef en iyi öğretim yardımcısı olamıyor.

teknolojiden anlayan ve iyi öğretmen olanların bile bir iki kereden sonra bu tahta ile uğraşmadıklarını biliyorum.
  • paranoid corpse  (05.11.10 16:39:59)
akıllı tahta markasına modeline göre son derece kullanışlı olabiliyor. benim eski çalıştığım okulda dincisinden matematikçisine kadar öğretmenlerin %90'ından fazlası bir şekilde kullanıyordu.

sorunuza gelince; benim gözlemlediğim kadarıyla kullanımı hiç zor değil. takıldığınız yerler olursa muhtemelen okulun ilgili bölümü size yardımcı olacaktır.
  • 386 dx  (05.11.10 19:23:35)