Pazarlama ve Stratejik Planlama Kitapları

Romalılar,

Pazarlama ve Stratejik Planlama'nın temel kavramlarını, stratejilerini bir bir öğreten, bu konuda az bilgili bir insanın bilgi seviyesini artıracak ders kitabı ya da iş kitaplarına ihtiyacım var. Türkçe ya da İngilizce olmaları önemli değil (İngilizce'yi tercih bile edebilirim); ancak birden fazla örnek yazabilirseniz üniversite kütüphanesinde bulmam kolaylaşır.

Teşekkürler

Pazarlama için haliyle Kotler'in kitapları iyi bir başlangıç, principles of marketing veya marketing management olabilir mesela, türkçe çevirileri de var bu kitapların diye biliyorum ama ingilizce olanların okuması da zevkli, yeni baskılardan birini bulursan hiç değilse internetle ilgili yeni bölümleri de okumuş olursun.

Stratejik Planlama için spesifik hangi kitaplar var bilmiyorum açıkcası çünkü oldukça geniş bir kavram böyle diyince, ama Porter'ın competitive strategy kitabı iyi bir başlangıç olabilir eğer ağır gelirse daha başlangıç türü kitapları da vardır o abinin. Veya amazon'da iyi reviewları olan business stragey veya corporate strategy kitaplarını arayarak başlayabilirsin. Biraz daha şirketin iç dinamikleriyle ilgili bir şeyler istersen Organization Theory and Design denen kitabı önerebilirim strategy implementation dersimde kullanmıştım oldukça iyi. Tabi bunların çoğu ders kitabı alıp öyle okuyarak sıkılabilirsin ama..
  • allanz  (01.11.10 22:28:52)
bu isin en baba adami kotler dir onun yazdigi pazarlama kitaplarinin tr cevirileri vardir heralde/

edit 1,5 sn ile gec kaldim
  • thefin  (01.11.10 22:30:33 ~ 22:30:58)
ahmet islamoğlu'nun pazarlama yönetimi kitabı da son derece iyidir bence.

  • rosencruz  (01.11.10 22:57:00)