Kotu karakterlerin neden hobi tutkusu vardir?

Ekranlardaki kotu karakterlerin neden tutkuyla baglandiklari hobileri vardir; kimisi origami yapar, baska birisi saat tamir eder, baska birisi ciceklere insanlardan daha fazla deger verir, kimisi tek basina mizika calar vs. vs. nedir arkadas bundaki sebep? Valla kotu birisi olacagim diye vazgecicem hobimden; ne zaman elimi atsam "lan takintili, butun dunyayi kotu bellemis piskopat seri katil mi olacaksin yoksa" diye kendimi sorguluyorum.

kötü olunca etrafında insan kalmamış o da kendini hobiye vermiş. benim tahminim bu.

ayrıca gerçek hayatta hiç görmedim öyle hobisi olan katil. hobi başka takıntı başka.
  • ayiadam  (01.11.10 15:35:10)
sanatta kontrastın getirdiği insanı düşünmeye itme hissinden kaynaklanıyor bu olay. yan sen bunları izleyince ortadaki tersliği göreceksin ve kötü karakterin insansı yanını görüp şaşıracaksın. tek amacı bu. imrendirmek gibi bir amaç olduğunu sanmıyorum.

  • sweet child o mine  (01.11.10 15:36:03)
Eğleşmek, kafa dağıtmak için.

  • sourlemonade  (01.11.10 15:49:14)
iyi karakterlerin de var, şerlok holmes, keman

bence şu yüzden insan birşeyle meşgul olurken beyni arka planda daha farklı şeyler planlayıp, yaratmasına, çözmesine olanak sağlıyor, tabi bunun bilinciyle değil daha çok bir ihtiyaçmış gibi bir istekle çeşitli uğraşlarla meşgul olma üzerine yoğunlaşıyorlar
  • freebird5406  (01.11.10 15:50:09 ~ 15:52:27)
ne kadar odaklanmış ve takıntılı bi adam olduğunu göstermek için.

  • no avalon  (01.11.10 16:14:41)
karekteri biraz daha derinlestirmek istiyor bence senaristler
bi de vazgecme hobilerinden

  • rn  (01.11.10 16:19:52 ~ 16:20:40)