giysilerdeki tüyler

giysilerdeki tüy sorunu (özellikle kedilerden kaynaklı)nasıl giderilebilir?

şu 3 yöntemden hangisi daha banko veya daha iyi fikirleri olanlar var mı?

1)pet shop'larda satılan silindir yapışkanlar. ancak bir süre sonra almaz oluyor iyisini bulmak zor.
2) koli bandı. o da zahmetli sayılır ama en garanti o gibi.
3) tabi bi de şu tüy alma makinaları var. özellikle kazaklar için sinbo filan. onlar işe yarar mı?

n'olur yardım edin kurtarın beni bu kıl ve tüyden...

silindir yapışkanlar bayağı işe yarıyor yahu.
bi süre sonra almaz olmaya başlayınca sıyırıp altındaki hiç kullanılmamış kısmı açıyorsunuz?

  • cisterna  (01.11.10 12:45:26)
Bendeistiyorum.com

bi bak bugünkü ürüne belki yarar işine...
  • cnky  (01.11.10 12:48:40)
kedini düzenli olarak tararsan en azından dolayli olarak engellemis olursun

  • rn  (01.11.10 12:51:09)
furminator tarak+ h&m den 1€ ya aldigim rulo yapiskan.

  • cosmicgadin  (01.11.10 13:24:52)
Kazak Tüyü ve Pamuklanma Alma Makinesi

Kazaklarınızın tüylenmemesi ve ilk günkü gibi kalması için!
Artık kıyafetlerinizin tüylenme ve pamuklanmanın önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Tüm kumaşlardaki tiftiklenmeleri temizler, yeni görünmesini sağlar.

Pilli kullanımı sayesinde tüm seyahatlerde yanınızda götürebilirsiniz.

nerede satılıyor.. cnky 'nin dediği yerde (bi)
  • zexustewas  (01.11.10 13:27:39)
3. tüy alma makinesi denilen şey bir elektrikli traş makinesidir. kazağın kendi top top olan tüylerini almaya yarar. kedi tüyüne bir şey yapamaz.
2. koli bandı iyidir ama ağda yapar gibi yapıştır çek yapıştır çek yapmak lazım.
1. en iyisi yapışkanlı silindir. bir zaman sonra işe yaramaz olması, doğası gereğidir. cisterna'nın dediği gibi bir kat soyulur, altından cillop çıkar. soya soya en sonunda biter elbet ama yine de ben bunu tavsiye ederim.
  • kibritsuyu  (01.11.10 13:34:14 ~ 13:48:36)
ikea'da satılan silindir yapışkanlar çok ucuz ve işe yarıyor. gitmişken bol bol alabilirsin.

  • sir gawain  (01.11.10 13:38:11)
demek istediğim herşeyi kibritsuyu özetlemiş. o nedenle kibritsuyu +1 diyorum. o alet cidden kedi tüyüne çare değil, sakın almayın.

  • vejeteryan vampir  (01.11.10 13:44:25)
şöyle de bişey var ama ben kullanmadım, bilmiyorum.

www.furmaster.net
  • demirlisomya  (01.11.10 14:17:37)
giysilere çözüm olur mu bilemem ama, elektrik süpürgesinin fırçalı küçük uçlarından birini sırf kanepelere ayırdım ben, 2 köpeğin tüylerini toplamak için.

  • cedilla  (01.11.10 14:18:14)
silindir yapışkan süperdir, candır, niye beğenmedin ki? üstteki katman tüye doyunca soy onu alt katmana geç, tüyleri temizlemeye devam et. katmanlar bitince yenisni al :)

  • no avalon  (01.11.10 14:36:39)
3. yontemin ise yariyor. bende sinbo var. iyi.

  • Ms._mystery  (01.11.10 14:47:03)
hatta 1 ve 2'yi kombin yapabilirsiniz. yapışkanlı silindiri alın, soya soya kullanın. bitince koli bandını silindire ters (yapışkanlı kısmı üste gelecek şekilde) dolayın. bitince sökün yenisini dolayın. daha ekonomik derseniz böyle de olur.

  • kibritsuyu  (01.11.10 16:12:06)