Amerika'da ki suç oranı

Ben bunlardaki seri katilleri, suç oranlarını falan hep yetiştirilme tarzlarından ve nüfuslearından kaynaklandığını düşünürdüm. Ancak bir hocam "Bu yeni kıtaya göç sırasında tüm suçlu, kaçak, it kopuk ne varsa kurtulmak için buraya kaçtılar bu yüzden 'suçlu geni' oranı da yüksek" dedi.
Mantıklı sanki, gerçekten böyle midir, değilse nasıldır?

aynı geyiği bende duymuştum. ama bence işlenen suçlar genlerle alaklı değil cok iyi bir ailesi olan iyi eğitim almış insanlarda kolaylıkla suç işleyebiliyorlar.

  • deliklimasrafa,  (01.11.10 12:27:12)
evet, var boyle bir sey
www.sdplatform.com

düzeltme: cevap dolaylıdır,link suclu geni hakkındadır

@386 dx; inanmak?
  • rn  (01.11.10 12:48:02 ~ 13:55:38)
"suçlu geni" diye bir şeye inanıyorsanız mantıklı olabilir tabii ki. Fakat aynı suç oranlarını ve seri katilleri Kanada'da veya Avustralya'da görmüyoruz nedense?

  • 386 dx  (01.11.10 13:17:09)
saçmalık, seri katıllerin çogunluguna bakarsan amerikalıdır çok fazla bi oranla. nadir başka kökenli insanlardan çıkar.

  • theheartcollector  (01.11.10 13:27:52)
öyle olsa avustralya abd'ye 15 basardı. kendisi güneşi batmayan imparatorluk tarafından hapishane olarak kullanılmıştı.

ayrıca amerikaya avrupa'da tutnamayan çeşitli gruplar göç etmşti, bunların hatırı sayılır bir kısmı "püriten" tabir edilen dinibütün insanlar da vardır. ayrıca bakınız mormonlar, bakınız amişler...
  • no avalon  (01.11.10 14:41:56)
Amerikalılar genelde içinde sinir birikmiş insanlardır. İşlerine gelmeyen bir şeyi ısrarla yapar veya isterseniz bu birikimi nasıl saldıklarını görürsünüz.

  • sourlemonade  (01.11.10 15:19:30)