Yine bir araba sorusu, yine ben

2008 model, otomatik, civic sedan. 20.000 tl'ye. Arabayı babamdan alacağım için böyle ucuz :) aslında 25.000 tl'ye kadar dizel alacaktım. Ama arada 5.000 tl ve kalite farkı var.

Siz ne dersiniz?

dizel & otomatik alabiliyorsan al derim yoksa böyle her benzin istasyonuna girdiğinde bir hafifleme hissedersin.Böyle kuş gibi olursun anlatabiliyormuyum? 3.70 olmuşda geçmiş benzinin litresi.Birde KDV binince hepten coşuyor.Eğer aracı çok kullanacaksanız o arada ki 5bin tl lik farkı yakın mesafede değil uzun mesafede düşünün o zaman doğru karar verdiğinizi anlayacaksnız.

  • skywalkeremre  (31.10.10 18:52:38)
civic çok genel bir tabir olmuş. motor tipi nedir? vtec? vtec2? hangisi? yakıt durumunu anlamak için soruyorum. yakıt konusunda sorun yoksa hiç düşünmeyin alın derim tabi diğer seçenek varsa bu şekilde uygun orasını bilemem. ama bunu almayıp da normal değerinde bir araba alacaksanız 25000tlye yazık edersiniz bu arabaya.
arabanın temiz olduğunu düşünerek böyle söylüyorum.

  • deep435  (31.10.10 19:00:01)
@deep vtec mı vtec2 mı bilmiyorum. Ama full donanımdan tek eksiği deri koltuk ve sunroof. Arabanın temizliğinden en ufak bir şüphem yok çünkü babamla ben kullandım. Bir nevi kendi arabamı alacam yani :)

Yakıt konusunda da sadece haftasonları kullanacağım. Hafta ici en fazla 20 km yaparım.
  • teritori  (31.10.10 19:11:58)
20ye alıp başkasına satın aradaki farklan başka bi dizel alın.

  • buffy de vampir sayilir  (31.10.10 19:15:51)
@Buffy o da babama ayıp olur yahu :) en az 1 sene binerim, sonra sıfır alırım.

  • teritori  (31.10.10 19:19:31)
1 sene bilsen bile kar edersin al sen boşver:)
yakıt fazla sorun olmaz çok binmeyeceksen kaçırma al derim.

  • deep435  (31.10.10 19:26:28)
@teritori babanız size arabayı parayla sattığına göre ayıp olmaz bence

  • buffy de vampir sayilir  (31.10.10 19:46:26)
E babam diye beles mı verecek? Adam makul bı fiyata veriyor iste.

  • teritori  (31.10.10 20:21:55)
düşünmeden alınır, baba fikir değiştirmeden atlanır.

bildiğin araba bir kere, ayrıca 25000 liraya alabileceğin dizel otomatikler ya çok yüksek kilometreli ya da daha düşük sınıf araçlar olacak. 5000 lira cebine kalıyor, yıllarca harcayacağın benzinin parasını baban sana hediye ediyormuş gibi düşün. istediği kadar yaksın. aynı sınıfta, aynı yaştaki dizel otomatikler için ne kadar istiyorlar bir düşün derim.

ya arkadaş o değil de ben de babamdan araba aldım, araba temiz diye piyasa fiyatının üstüne sattı resmen :/ bu duyuruyu okutmam lazım ilk fırsatta.
  • matthias coltrain  (31.10.10 21:07:33)
sanırım alacağım.

  • teritori  (31.10.10 21:32:02)