Sigara içen birini vazgeçirme...

selam phillip morris sevmeyenler,

ben sigaradan nefret ediyorum ama annem sigara içen birisi, evdeyken mutfak ve balkonda da sigara içse kokusu odama kadar geliyor, bi kaç kere bağırmış olsam da içme desemde kanser ediceksin beni desem de hala içiyor.

anlattım bak kötü bişey dedim içme dedim, ama anlatırken dinlemiyor resmen konuyu fln değiştiriyor. ironik mi desem ne desem bilemedim, hemşire olmasına rağmen şu pislik şeyi içmesi zaten ayrı bi komedi.

bi yardım edinde vazgeçireyim şunu, en azından evde içmesin aq yeter ya.

nasıl uğraşma ya, beni zehirliyor evde

  • notinhere  (30.10.10 23:34:55)
balkona çıkıp içmesini bir şekilde ayarlarsın sen zaten dostum. ama bıraktırmaya gelince orda bi dur. duygusal sömürü, iğrenç fotoğraflar, kanser hastaları, ve aklıma gelmeyen bilimum yöntemlerin hiçbirisi kendisi bırakmayı istemiyorsa işe yaramaz. tecrübemden biliyorum, bağımlılık bu...

  • paranoid corpse  (30.10.10 23:38:58)
allen carr diye bi bey amca var dostum onun sigarayı bırakmak için beyin yıkama tekniği var. adam 1 saatlik fln bi program hazırlamış. izliyosun ve evet gerçekten iilk başta destwekleyici oluyo. sonrasındada sen motivasonunu düşürmemesini sağlarsın bi kaç kez daha izletirsin. ben bu yöntemle bırakan insanları tanıyorum. ama ben bırakamadım. ama şuan içerken taa kaç sene önce izlediğim o vidyonun yarattığı vicdan azabıyla içiyorum. tekrar denemeyi düşünüyorum. bence dene

  • alss  (30.10.10 23:46:05)
önce onu bi anlamayı dene. bu gerçekten bir bağımlılık çünkü. sigara içen herkes -hemşire olmasa bile- zararlarını en az 4 sayfa sayar. içme demek yetmez. kendine küfrede küfrede içen onlarca insan tanıyorum. bırakabileceğine inanmıyordur. inanmadığı için de "seviyorum, beni sakinleştiriyor vs" gibi gerekçeler öne sürüyordur. mutfaktan, balkondan kokusu sana geliyorsa da, sen algıda seçicilik yaşıyorsundur. çok yakın değilse koku o kadar gelmez. koku da seni zehirlemez zaten. dumanı direk solumuyorsan. yani sen bu konuda o kadar hassaslaşmışsın ki, her durumda kokuyu duyuyorsun.

  • yalniz bir opera  (30.10.10 23:53:15)
3-5 gün bir arkadaşınla anlaş. Git onda kal...

Annene; ben artık dayanamayacağım de. 3-5 gün arkadaşımda kalacağını ve para durumumu ayarlar ayarlamaz ayrı eve çıkacağını belirt...

Kabul ederse işine gelir. Kabul etmezse yine işine gelir...

Ama en azından kafasında bir ışık yakarsın. Belki bırakmayı düşünür veya dener.
  • janavarorion  (31.10.10 01:14:15)
allen carr
sigarayı bırakmanın kolay yolu

kitabı okuyup bıraktım, ne kadar içtiğmi söylemeyeyim.
  • charlesbukowskiineksi  (31.10.10 21:31:10)