Yatay geçiş

oyle birden aklıma takıldı araştırmaya üşendim en kolay cevp bulabilecegim yere sorayım dedim:) bir vakıf universitesinden özel de diyebiliriz devlet universitesine yatay geçiş mumkun mu? bunu vakıf universitesi bir de kıbrıs ta olsun mesela gecebilir miyiz herhangi bir devlet universitesine? tabi ki diğer her şeyi saglamış olacagız.

kıbrıs hakkında bilgim yok ama türkiyedeki bir vakıf üniversitenden gerekli şartlar sağlanarak ve tabii toprille devlet üniversitesine geçilebiliyor. arkadaşım bu sene denedi istanbul ticaret üniversitenden egeye geçmeyi fakat alınmadı. kıbrısla ilgili fikrim yok maalesef.

  • fiddlerontheroof  (03.01.08 14:20:50)
yani şimdi bu durumda gerekli şartlar sadece not ortalaması ve arz talep değil? o zaman diğer şartlar nelerdir?

dipnot: herhangi bir eğitim-öğretim kurumunda herhangi bir sebeple bulunmamaktayım sadece merak:)
  • rurouni  (03.01.08 15:04:35)
bir tanıdığım geçen sene doğu akdenizden itü'ye geçiş yaptı. tam olarak hangi şartları yerine getirdiğini bilemesemde bir sınava girdiğini anımsıyorum. tabi yüksek not ortalaması da büyük etmen.

  • exexex  (03.01.08 20:28:09)