Din hanesini kaldırmak için dilekçe

Şu nüfus cüzdanındaki din hanesini kaldırmak için dilekçe yazmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Hiç dilekçe yazmadığım için nasıl olacak bilmiyorum. Şekli nasıl olacak, ne yazılacak?

Sözlükte bir örnek gördüm ama doğruluğundan emin olamadım. Nasıl olacak bu iş?

Teşekkür ederim.

nufus mudurlugune gittiginizde bir ornegi oluyor karsınızda

  • little miss sunshinee  (21.10.10 15:15:37)
blog.virgullu.com

in gugıl vi türüst
  • hollowlife  (21.10.10 15:17:02)
x nüfus müdürlüğüne,

nüfus cüzdanımdaki "dini: islam" ibaresinin T.C. Anayasası Madde 24 gereği silinmesini, din hanesi boş bırakılmak suretiyle nüfus cüzdanımın yenilenmesini saygılarımla talep ederim. tarih

adım soyadım
Tc kimlik numaram
adresim, telefonum
imza
  • overdose  (21.10.10 15:18:48)
Bunu yapmadan önce iyice düşündünüz mü, sonuçlarına katlanabilecek misiniz? Yapmak istediğiniz şeyi ben de yapmak isterdim ama korkuyorum, bu ülkede şu saatten sonra bunu yapmak gerçekten cesaret ister. Gelecek kaygım var benim, ya ilerde bu yüzden iş bulamazsam? Veya başıma sırf bu yüzden kötü bir şey gelmeyeceğini nasıl garanti edebilirim?

Bu konudaki rahatsızlığınızı çok iyi anlıyorum, ama lütfen kendi iyiliğiniz için bir daha düşünün.

Saygılar...
  • marcelle  (21.10.10 16:14:47)