[ facebook ] aplikasyon yapmak?

apps.facebook.com

ayarında bir aplikasyon yapmak istiyorum nasıl yapılır? bi tool var mıdır yoksa tamamen kod yazmak ile mi alakalı?

ben uzun bir zaman önce ufak bir göz atmıştım, kod bilgisi içeriyor. Sanırım onlar bazı class adlarını vermişler oralardan bilgi çekerek kodu yazıyorsun. ya da öyle bir şeydi işte.

  • thefirstfbli  (29.12.07 23:31:04)
duyuruda biri vardı para karşılığı yaparım diyordu o daha ayrıntılı biliyordur. php fln bilmek gerekiyor.

  • sourlemonade  (29.12.07 23:37:22)
facebook developer diye bir grup var ona katıl orda hemen hemen her dil için facebook kütüphaneleri var onları indireceksin, vs.net ile işbirliği yapmışlar onu da kullanabilirsin illa php bilmen gerekmiyor, o grupta açıklayıcı örnekler, kodlar herşey mevcut, asp.net, php, js, html, daha bir çok dilde yapabilirsin uygulamanı, alan ve domain alman lazım ama facebook kendisi vermiyor.

  • raven pixie  (30.12.07 08:26:40)
facebook developer grubu gizli direk katılamazsın. facebook'un en altında developers linkinden yönergeleri takip et. php ve fbml ile kodlayabiliyorsun, internette tutorialeri bulunuyor çokca.

ayrıca barındıracak kendi yerin olması lazım.
  • carnicero  (30.12.07 09:50:06)