335 KD. Şafak Şeysi

335 kd. askerim, şafak programlarını kullanmayı da beceremiyorum bir türlü. Sorun kullanılan izinlerle ilgili. Kısaca aradım ama kimse kısa dönem için şafak hesaplamayı anlatmamış ondan dolayı ben en iyisi bilene sorayım dedim.

Sülüs tarihim 31 temmuz, 12 Ağustosta teslim oldum. elazığ'dayım, istanbul'da ikametim, doğal olarak 2 gün yol iznim var. Bunun dışında herhangi bir izin kullanmadım.

Bu durumda çıkış tarihim ne olur? 158 gün askerlik yapıcakmışım, birisi 17 si, birisi 16 sı öbürü de 14 ya da 15 ocak diyor çıkış tarihi için. Yazıhanedeki eleman da kısa dönem için hesaplama yapmayı bilmediğini söyledi, kısaca ne zaman evime gidebilirim?

bir de bu şafak programlarında yazan , toplam izin günü, dağıtım, kullanılan, yol hakkı değerleri kaç olacak ? Yol hakkı 2 de, gerisini bilmiyorum.

16-17 arasında çıkarsın. bölükten bölüğe bile değişebilir çünkü. o mesafede yazılı kural 2 gün yol olması ama komutanın sağı solu belli olmaz. ben 17 sinde çıkarken başka tabu kısa dönemleri 16'sında gönderdi. fakat yüksek ihtimal 17'sinde çıkıyorsun.

  • guybrush threepwood  (16.10.10 13:10:00)
yanlış bilmiyorsam 16 ocak'ta çıkacaksınız. (2 gün yol izni şeklinde düşünürsek)

  • antipodes  (16.10.10 13:12:00 ~ 13:12:39)
şimdi 12 ağustosa 158 ekleyince 17 ocak ediyor. Mantık olarak, hiç yol iznim olmazsa 17 sinde çıkmam gerekmiyor mu? 2 gün yol iznim olduğu için 15 i, ya da taş çatlasın 16 sında çıkmıyor muyum ?

  • bonjurkes  (16.10.10 13:12:33)
kısa dönem askerlik 6 aydır. siz Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayı boyunca askersiniz. Er ve erbaşlar için izin hakkın ay başına iki gündür. 6 ay için 12 gün. Terhis tarihi 31 Ocak olduğu için onu saymazsanız 12 gün iznini kullanmmamış biri 18 Ocak'ta çıkar. Komutanın yol izni verme hakkı vardır. Bulunduğunuz ilden, ikamet gösterdiğiniz ile göre verilebilecek yol izni gün sayısı da bellidir. bu durumda hiç yol izni almazsanız 18'i, 1 gün alırsanız 17'si, 2 gün alırsanız 16'sı.

  • crimson king  (16.10.10 13:49:41)
16'sında çıkarsın, zaten çıkışlara yakın yazıcılar belgeleri hazırlarken çıkış tarihlerinizi söyler, hatta panoya falan asar.

hayırlı teskereler...
  • matthias coltrain  (16.10.10 14:05:15)
31inde sevk olduğunuz için 6 ay ileri gidersen 31 ocak ta çıkman gerekir. 12 gün kanuni iznin var. 19unda çıkman lazım. yol iznin 1 gün verilirse 18inde 2 gün verilirse 17sinde 3 gün verilirse 16sında çıkarsın. bizim 30 kasımdı sevkimiz. 2gün yolla 16 mayıs'ta çıktım ben.

  • sijwocaq  (17.10.10 00:47:02)