Erasmus kordinatorünün çıkarı ne?

merhabalar

erasmus kordinatörü bir öğrenciyi yurt dışına göderdiğinde bir çıkarı var mı?bişi kazanıyor mu?

bence yoktur. kârı olsa kontenjandan daha fazla öğrenci göndermeye çalışırdı. ya da kontenjan olmazdı.
yani kişi bazında prim gibi bir şey yoktur.

  • sttc  (15.10.10 18:14:53 ~ 18:15:20)
kazanıyor tabii ki, prestij.

sürekli geziyorlar zaten. anlaşmalar yapıyorlar, ziyaretler oluyor vs. hem çok fazla okulla üst derecede bağlantıları oluyor. akademik çalışma yapacaklarında bir anda kendilerinden daha yetkin kişilerle irtibata geçebiliyorlar.

ve evet, istediklerinde kontenjandan daha fazla öğrenci gönderebiliyorlar. daha doğrusu karşıdaki okul 1 kişi almak isterken siz iki kişi gitmek isterseniz, onu koordinatörünüz ayarlayabiliyor eğer ilişkileri iyiyse. kendi okulunuzun kontenjanı da hibe ile alakalı, ajanstan gelen hibe atıyorum 40 kişiye yetiyorsa, 41. kişi hibesiz gidiyor isterse. cebinden.
  • glosoli  (15.10.10 19:22:55 ~ 19:23:21)
Erasmus koordinatoru, bulunan okulun gorevli memuru. Yani isi bu. Cikar degil de yaptigi gorevin artisi olarak, varsa esiyle beraber (AB tarafindan verilen bir hak) yurtdisindaki Erasmus toplantilarina katilir senede en az bir kez.

  • qantar  (15.10.10 19:55:27)
madem oyle yani maddi çıkarı yok, kordinatör neden öğrenci gondermek için ısrar eder ki?ders uyumum yok bunu kendi de biliyo ama bana sayın öğrenci dersler uymuyor ama yinede sen bilirsin demiyor adam.hatrı sayılır bir dersin hocasıda olduğu için pek tartışamıyosun da.gercekten benim için mi istiyor yoksa ek ücreti mi düşünyor çözemedim..

  • hctrn  (15.10.10 23:11:11)
git gez kardeşim ne dersi alla'şkına diyor da olabilir. yarım dönemden fazla uzamayacaksa git tabii ki.

  • glosoli  (16.10.10 02:26:22)