Bu Nasıl Bir Hoparlör Girişidir?

Universum marka Alman menşeli (ve bayağı eski) teyp + pikapın hoparlörlerinin girişi bu şekilde. Bu hoparlörleri farklı yerlerde de kullanabilmemize yarayacak bir aparat ya da dönüştürücü mevcut mudur acaba?

Resimlerin açılmama ihtimaline karşılık:
img829.imageshack.us
img843.imageshack.us

Daha önce görmedim hiç, eski olduğu için standart dışı olması normal. dönüştürücü bulursan çölde kutup ayısı bile bulur seni o kadar söyleyeyim.

Ama uçlardan birisi artı, birisi eksidir. elektronikçilerde ses için kablo ve rca vs bir sürü standart soket bulunuyor. kablonun bir tarafını bu garip girişlere lehimlersiniz veya bantlarsınız, diğer tarafına da istediğiniz soketi lehimlersiniz.

edit : hakikaten 2 pin DIN konnektörmüş. Benim cahilliğim.
  • kimlanbu  (14.10.10 20:39:02 ~ 22:22:05)
kesinlikle standart dışı değil, 2 pin DIN konnektör o. DIN zaten alman standardı olduğu için tüm eski avrupa kökenli cihazlarda bu konnektör bulunur.
dönüştürücüye vs. gerek yok, direkt kesebilirsin jakın kökünden. receiverlarda falan açık kablo girişi oluyor zaten genellikle; eğer gerekirse de lehim yapabiliyorsan ucuna RCA konnektör takabilirsin.

  • coolspot  (14.10.10 21:15:14)
Kesip RCA uçlu bir kablo bağlasam çalışır sanırım?

  • shangrilla  (14.10.10 21:27:39)
çalışır

  • coolspot  (14.10.10 21:28:09)