gmail filtreleme

gmailde sadece etiket mi verebiliyoruz. ayrı bi klasör oluşturup neden o klasöre yönlendiremiyorum. mail gruplardan gelen mailler falan hep inboxta

etikete tıklayınca sadece etiketlileri gösteriyor o da yardımcı olmuyor, şuna da razıyım mail listleri etiketleyim, etiketlileri göstermesin bana gelen normal mailleri göreyim bi yere tıklayınca, o da yok

mu?

gmailin olayi o sadece etiket verebiliyorsun. Filtreleride o sekilde yapabilirsin belli bir adresten gelen yada icinde belli bi kelime gecenleri otomatikman etiketleyebilirsin.

Alisinca bu daha kolay bolece bir emaili birden cok sekilde etiketliyorsun klasor mantigindan daha faydali.

Senin cozumun su olabilir filtre koyduktan sonra her inbox'a girdiginde mail gruplarina atadigin etiketi sec sonrada arsivle. Eger N adet maili grubunuz varsa her biri icin ayri bi etiket ile birlikte birde genel bazda "MailGroup" diye bir etiket daha yaratip hepsini bunla da etiketleyin.
  • badseed  (27.12.07 20:16:23)
cevap filtre ayarında gizli. skip inbox dersen klasör gibi kullanabilirsin. inbox a filtresi olmayanlar düşer, filtre olanlar ise direk kendi etiketine gider.

  • ozdek  (27.12.07 22:17:03)
Inbox'a gitmeme özelliğini işaretlersen, yani direk arşivle dersen, yönlendirmiş olursun. Misal bende başında Fwd: olanlar direk forward etiketi alıp arşivleniyorlar inbox'a girmeden, bi boş vaktimde göz atıyorum onlara kalabalık yapmıyorlar...

  • crown  (27.12.07 22:55:12)