Tenis Topu

İnternette okuduğum bi habere göre iş görüşmelerinde sık sorulan sorular arasında ilginç bi soruya rastladım. O da "Tenis topunun dışında neden tüy vardır? " İnternette aradım fakat bi cevap bulamadım. Acaba bu soruyu sormalarında ki amaç nedir? Yardım ederseniz sevinirim.

  • orpheus  (13.10.10 20:58:39 ~ 21:02:13)
sorunun gercek cevabının bı onemı yoktur dıye tahmın edıyorum , acıkcası gormek ısteyeceklerı sey mantık yurutme yada hareket tarzınızı gormek olabilir.
not : yazdiklarim sadece tahmin cevabı ben de arastıracagım merak ettım..

  • kennym  (13.10.10 21:09:34)
bilimsel açıklaması:
www.nasa.gov

ama bunun mülakatla, işle alakası yok.
size sorulursa "daha çok genç de ondan" diyin, "şakacı seni, gel yarın başla" diyebilirler.
  • marcelorios  (13.10.10 21:14:59)
aerodinamik olarak avantajli oldugu icin. tuylu topun havayi yararak ilerlemesi kolay olur. bir de yerde kaymadan ziplamasini saglar.

futbol topu mesela, cimlerde yuvarlanmali, o yuzden kaygan yuzeylidir. ama yine de havayi daha rahat yarsin diye yuzeyi kucuk besgenlerden olusur.

basket, tenis gibi topun yerde kaymadan ziplamasi gereken sporlarda, topun yuzey surtunmesi yuksek olur.

ha bi de bence, terli ellerinle tutunca islakligi emsin diye de tuylu olabilir.
  • aklimiseveyim  (13.10.10 21:52:27 ~ 21:53:26)
magnus etkisini iyi alıp iyi falso alabilsin diye.

top hava içinde dönerken hava ile sürtünme katsayısı ne kadar yüksek olursa, sürtünme farkı da o kadar yüksek olur ve o kadar falso alır. bir malzemenin havayla sürtünmesini artırmanın en iyi yolu da kıllandırmak.
  • babilbaligi  (14.10.10 10:05:52)