laptop fn tuşu

selam. bende bir adet hp laptop var. şimdi sorunum şu, normalde f1-f2 filan tuşlarında parlaklık, ses gibi kontroller olur ve fn tuşuna basarak yaparız ya onları, bende tam tersi, yani fn tuşuna basarak normal f1 tuşu çalışıyor mesela. örnek olarak mesela alt+f4 yaparak program kapatamıyorum, alt+fn+f4 yapmam gerekiyor. ama ben böyle istemiyorum. bunu değiştirmek için ne yapmak lazım?

forum.notebookreview.com

burda ayni sey sorulmus. fn invert falan diye arattim.
adam da garibim eskiden f5 ile refresh yapardim simdi fn+f5 yapmak ne sıkıcı, ah ne sıkıcı falan diyor.

johnbraham adli arkadas aciklamis su sekilde

---
Relax, you can invert the function keys in the BIOS setup.

While it's booting up tap the F2 key (i don't think you need to press FN at the same time) and it will go into a setup screen with a tree view selection on the left, one of them will give you the option to toggle the F keys behavior.

The way it's behaving at the moment is normal, factory default behaviour.

John Braham,
Analyst Programmer
--
  • la traviata  (10.10.10 13:55:15 ~ 14:02:16)
ingilizce var diye dusunuyorum nickten ama yine de hani bilmeyenler icin soyle ozetleyelim.

bios'a giriyosun. (tabi f2 yerine fn+f2 yapman gerekebilir sende, biosa girmen icin) bir setup ekrani gelecekmis solda 3 bolumlu, onlardan biri f tuslariyla alakaliymis. ordan settirebilirmissin.
  • la traviata  (10.10.10 13:56:21 ~ 13:56:51)
dell 1546 mı, ben de aynı sorunla uğraşıyorum yarım saattir (:

evet, biostan düzeliyormuş. multimedia keys, function keys diye seçenekler var advanced sekmesinde.
  • tuyra  (10.10.10 14:39:04 ~ 14:43:23)