doğalgaz zehirlenmesinden ölmek istemiyorum !

arkadaşlar bugün kombi bağlandı..

kombi de basınç gösteren ibre var, ayarlayan elemanlardan biri, bu ibrenin 1-2 arasında kalması gerektiğini söylemişti ancak şu anda ibre 3 ü gösteriyor...bir sıkıntı olur mu böyle uyusam ?

uyuma öyle. onun altında bir düğme bir şey vardır çevirmeli, bizim yükselince onu çeviriyoruz, su filan boşalıyor.. yeni bağlanmış şey adam yapmadı mı ayarlarını? mümkünse yarın filan yeniden göster.

  • clementine the tangerine  (09.10.10 00:56:26)
hocam, eleman bana 1-2 yi geçince ibre, mandal var bir tane onu çevir demişti, o zaman düşecek demişti, ben mandalı çevirdim ama aksine yükseldi ibre..

  • chichionai  (09.10.10 01:04:37)
kombinin gazını kesip geceyi geçirmek sizin için en iyisi olacaktır.

  • hewit  (09.10.10 01:09:46)
sevgili chichionai,

kapat herşeyi; suyu, doğal gazı. seni zehirliycek bir şey kalmadığına emin ol. sonra bir pencere aç, git, yat uyu. sabah bu adamları çağır. yaptığınız işi sikiim de. düzgün yapsınlar bu sefer.
  • hollowlife  (09.10.10 01:12:27)
bende öyle düşünüyordum. donacak halim yok ama zehirlenecek halim var. o yüzden bugünde kalorifersiz geçireyim yarın tel açarım.. teşekkürler millet

  • chichionai  (09.10.10 01:16:30)
doğalgazı dış kapıdaki sayaçtan kes.

  • ceo  (09.10.10 01:18:55)
:)))))))))

öldüm gülmekten yaaaa arkadaşım o su basıncı ile ilgili aşırı ısınan suyun hacmi artar tesisat içerisinde bu artan hacimi üzerine çeken kombinin arkasında duvara dayalı olan yerde bir imbisat deposu (genleşme tankı )vardır bunun içerisindeki membran patlamış olabilir ayriyetten içerisindeki hava kaçar daha çok tesisatin içinden su boşaltırsan içersi soğukken kombi çalışmaz az su gösterir suyu tamamladığın zamanda kombi yeterli dereceye ısındığında basınç artar 3barı geçerse emniyet ventilinden su boşaltır :) uzun uzun yazıyım ki belki tamir edersin

1:) kombinin su giriş vanasını kapatacaksın
2:) o dediğim tankın üzerinde bir ünyon (aaraba tekerleğindeki gibi) hava basma sibobu var o siboptan içeri bakıcaksın içinde hava mı var su mu var
3:) kombiye yakın bi yerden sıcak su musluğunu açacaksın ve kombinin doldurma vanasını açık bırakacaksın kombinin içinden su boşalacak
4:) o tankın sibobundan içeri ayak pompası ile 15-20 kez hava basıcaksın
5:) sıcak su musluğunu kapatıcaksın
6:)kombinin su giriş vanasını açıp kombinin su doldurma vanasını kapatırken içindeki suyu tamamlayacaksın
7:) 150 tl lik servis ücreti yerine bir fakire 10 tl sadaka vereceksin
8:) arkamdan bir dua edeceksin
9:) paraya kıyın kombinize bakım yaptirin HERKES için %5 yakıt tasarrufu iki yılda o bakım parasını çıkarır
10:) ASLA tesisatı boşaltmayın ;))))))))))
  • bananeasktan  (09.10.10 02:19:39)
banane çok karışık anlatmış :) kombiye en yakın petekten su boşalt, ibreye bak o sırada. düşünce peteğin vanasını kapat. bu kadar yahu, amma yapmışsın :)))

  • deliberte  (09.10.10 02:29:18)
hayır eminim o suyu fazla doldurmamıştır imbisat deposundaki hava kaçmıştır %99 %de 1 membran patlamıştır

  • bananeasktan  (09.10.10 03:19:47)
abi o ibre radyatorlerdeki su basincini gosterir. gazla bi alakasi yok.

su basincinin kombi calismazken 1-2 bar arasinda durmasi lazim evet, ama kombi calistigi zaman icindeki pompa sisteme coşkuyu veriyor. dolayisiyla artar o basinc. 3'ten de pek fazla yukariya cikmaz. 4 bari gecerse fazla suyu atar zaten emniyet valfi. ellesme sen.
  • osuruklu  (09.10.10 08:45:11)