Toshiba Laptop Wireless

Merhaba Romalılar,

Elimizde bir adet sony vaio vgn-ns21m, bir tane de toshiba satelite a350-22z laptop var. Bir de tp-link modem var.

Sony Vaio her koşulda internete bağlanabilirken Toshiba bağlanamıyor (bazen modeme bağlanıp internete bağlanamıyor, bazen hiçbir şekilde modeme de bağlanamıyor, bazen modemi görmüyor bazen ise sorunsuz bir şekilde çalışıyor), bu bazen evde başka bilgisayar yokken oluyor; çoğunlukla ise vaio iken oluyor. Ne yaptıysak çözemedik, en son toshiba'daki connectivity doctor bize iki sorun ihtimali önerdi. Resimlerde o sorun ihtimallerini bulabilirsiniz.

Bunlardan

1-) Access pointte sıkıntı yok, onu kontrol ettim. Ancak bridged nedir bilemiyorum.

2-) Maksimum cihaz sınırını aşmıyoruz, MAC filter da kapalı tamamen.

Ne yapabiliriz, sorun ne olabilir; modem değiştirmek istemiyoruz çok mecbur kalmazsak; ki sorun onda mı onu bile bilemiyoruz.

belkin modemlerin coklu baglanti problemi var.

modemin fisini cekip bir sure bekleyip yeniden takmayi deneyebilirsiniz. modemin baglanti frekansini ve sifreleme sistemini degismek de secenekler arasinda.

wi-fi karti intel ise, web sitesinden yeni surucusu yuklenebilir.
  • cench  (08.10.10 00:04:21)
toshibanin configfree'sini connectivity doctor'ini ve wireless adapter driver'ini guzelce silip temizleyip, sonra toshibanin sitesinden driver'in en yeni versiyonunu indirip yuklemek denenebilir.

  • samfisher  (08.10.10 01:00:05)