düsseldorf ve köln hakkında her şey

27 - 31 ekimde K trade fuarı için Almanya'da olacağım. fuar düsseldorfta, otel kölnde.

1. fuara gitmediğim günler nereleri gidip göreyim? köln de kilise ve çikolata müzesi dışında nerelere gidilir?

2. hava nasıl olur? neler alayım yanıma?

3. oradan bol çikolata dışında ne getirebilirim? (nereden alayım çikolatayı)

4. almanyadan ve oradaki free shoptan bir dolu içki sigara alsam dönüşte sorun olur mu? tr de free shopta sınır var çünkü.

5. sonra güzel hediyelik neler alınabilir eşe dosta?

hava soğuk olacaktır muhtemelen... kilise hemen merkezde çikolata müzesinde oralarda... yakın ikisi... çikolata dışında kolonya alabilirsin ama pahalı.. gece çık eğlen.. geceleri renklidir. özellikle cuma geceleri çok yoğun olur. bir de bol bol bira dene....

  • zeynelali  (07.10.10 16:27:07)
içki sigara dönüşte elbette sorun olur.

  • 386 dx  (07.10.10 17:08:37)
kölsch içiyorsun. tekne turu yap köln'de.

  • darknum  (07.10.10 21:46:42)
giderken istanbul freeshopundan limitin kadar içki ve sigara alıp sorunsuz almanyaya giriyorsun, oranın freeshopundan da limit varsa istediğin kadar istediğini alıp oteline gidiyorsun.
dönüş yolunda istanbul ve almanya freeshoplarından aldığın herşeyi bavula uçağa verilecek bagajların arasına sokuyorsun. dönüş almanya freeshopunda alışveriş yapıyorsun kabin bagajına koyuyorsun limiti kadar, indiğinde de limitin kadar istanbulk freeshopundan alışveriş ediyorsun...
yalnız aynı içki türünden çok almamakta fayda var. neticede xrayde bagajlar kontrol ediliyor. tekil kullanıcı olmanın ötesinde işi ticarete dökme ihtimalini göz ardı etmeliler...
bence...
  • jeanluc  (08.10.10 03:31:04)
müzikle ilgiliysen köln music store'a uğra.
kölnde dome'u arkana aldığında ileride sağda taş yollu bir sokak var, istiklale benzer araç giremez. hala öyleyse keyifli oralar...
sola dönüp ilerlediğinde music store'a giderken solda erotik market var, enteresan ve komik ürünler bulup arkadaşlarına hediye edebilirsin...

iyi seyahatler...
  • jeanluc  (08.10.10 03:32:19)