Yürümek ya da yürümemek işte bütün mesele?

Değerli ordular, kolordular...Evim ofisimden 1.5 saat yürüme mesafesi uzaklıkta. (Erenköy-koşuyolu) Hergün sabah giderken ve akşam dönerken yürüsemmi? Abartı bir olay olurmu? Ayrıca siz olsanız yürürmüsünüz yoksa minibüs-otobüs takılırmısınız?

Bu arada 80 kilo 1.75 boy var...Sağlık açısından fikir vereceklere kıyağım olsun..

akşamı için fikrim yok ama sabah kesinlikle yürümem. çünkü ben enerjisi öğleden sonra yerine gelen bir insanım. sizin en enerjik olduğunuz zaman dilimi hangisi? bence buna göre karar verin.

  • noxell  (06.10.10 23:54:18)
Arada sırada, güzel havalarda dönüşte yürünür de, giderken 1,5 saatin üzerine tüm gün çalışmak (yüksek tempoda çalışıyorsanız) yorar.

  • sourlemonade  (06.10.10 23:55:37)
Bütün gün oturarak çalışıyorum. Grafik Tasarımcıyım. Yaş 29..?? :)

  • Survivorman  (07.10.10 00:04:11)
yürüdüğün ayakkbını işbaşı yaparken değiştirsen ayak sağlığın açısından iyi olur. iş yerinde giyeceklerin çantanda olsun. onun dışında haftada 3 günden fazla yürümek o mesafede yorar adamı ama kafadan bi 10 yıl ekle ömrüne :)

  • ceo  (07.10.10 00:06:41)
haftada 1-2 kez en azından dönüşlerde yürümeyi deneyebilirsiniz. baktınız bir problem yok sayıyı artırırsınız.

  • weeping guitar  (07.10.10 00:08:03)
Bisiklet var ama bacaklarım zaten kaslı olduğundan şişsin istemiyorum. Yürüyüş konusunda ısrarlıyım..sağol.

  • Survivorman  (07.10.10 00:12:19)
erenköy-koşuyolu çok iddalı bir mesafe. göztepe köprüsü- erenköy daha bi mantıklı.

  • titiz  (07.10.10 00:19:32)
zaman kaybı. günde 3 saat yürünür mü kuzum? en iyi yol bisiklet, olmadı scooter, en olmadı elektrikli bisiklet miydi öyle bişiler vardı. hayır paten bile olur. ama sporcu idmanı gibi günde 3 saat ne oluyor? yemin ederim 3 ay sonra o mesafeyi hafif koşarak, bi 3 ay sonrada bildiğin at gibi koşarak gidip gelirsiniz bu idmanla. akan giden zamana yazık.

  • herospower  (07.10.10 00:22:56)
Güzel kardeşim,

Hayat dozunda güzeldir, her şey dozunda olduğu sürece anlamlı ve değerlidir. Yani zehir miktardadır...

Sen sabah vakti, fiziksel ve zihinsel enerjinin dorukta olduğu saatlerde tüm enerjini bacaklarına yoğunlaştirirsan gun icindeki zihinsel verimin ne halde olur bi dusun hele. Spor yapacagim diye yorgun bir sekilde ise gitmek ne derece anlamlidir kardesim?

Ha dersen ki sabah iki durak once iner is yerine yuruyerek giderim, acilirim, zinde olurum... "Eyvallah kardesim" der gozlerinden minciklarim. Yok ama ben 8,5 km yolu sabah vakti henuz tasaklarim bile serinlemeden yuruyecegim dersen de "Allah islaj etsin" der yoluma bakarim guzel kardesim...

Bunu boyle bilesin...
  • msb  (07.10.10 00:29:26)
oha asla ve asla yapmayacağım bişey
ama sen "acaba?" demiş olduğuna göre yapabilme ihtimalin de var
e dene bi kere, baktın oluyo, devam edersin?
  • cisterna  (07.10.10 00:34:11)
koşuyolundan - göztepe köprüsüne araçla, ordan yürümek +1 diyorum ben de, duruma göre değişir mesafe sorasında.

  • ir10  (07.10.10 00:40:44)
ben olsam ancak yarımşar saati yürürüm sabah-akşam. veya en fazla sabah otobüse biner, akşam yürürüm. sabah-akşam yürümek hem yorar, hem zaman harcatır. part time çalışsam belki...

  • uyuklayankedi  (07.10.10 00:41:51)
koşuyolundan acıbadem caddesi, dörtyoldan hasanpaşa, ordan minibüs yolundan dersek... yürünür bu yol. sabah akşam değil ama. ya sabah ya akşam. iyi de gelir.

  • synick  (07.10.10 02:34:47)
sabah yürümeyin de akşam olabilir. tabi ayakkabı değiştirmek şart. akşam da yürüyebildiğiniz kadar yürüyün. yorulunca binin otobüse.

  • ykyt  (07.10.10 07:43:26)
motor al bi tane..kasma hiç

  • raki masasinin degismez adami  (07.10.10 12:11:20)
terler insan yahu. dönerken neyse de sabah terli terli takım elbiseler içinde hoş olmaz.

  • her gece aç  (28.02.16 12:56:00)