çim ekme konusunda bilgi

merhaba,

1-1.5 dönüm elma bahçesine çim ekmeyi düşünüyoruz.
ben pek anlamıyorum da;
1-çim ekince yabani otları baskılayacağı doğrumudur?
2-çim tohumlarını ekince karasal iklimde yaşarlar mı?
3-her sene tekrar ekmek gerekiyor mu?
4-koçtaşta felan 10 kg luklar satılıyor, dah ucuz nereden bulurum birde mesela 1 kg suyla ka metrekare kapatılabilir.?

teşekkürler

O Koctas'tan filan olanlardan alirsaniz her sene ekmeniz gerekebilir, cok cabuk soluyorlar. Baska daha yabani bir turu var, kendisi sariyor zaten, ekili bir yerden bir kac parcayi topraga yamamaniz ve beklemeniz lazim, ama bu da ancak bir kac senede kapatir her yeri, ama bir kez kapattiktan sonra da kolay kolay olmez. Bu ikinci dedigimin yabani otlari engellemedigini kesin olarak biliyorum. Nerden temin edeceginiz hakkinda ise bir fikrim yok, ben komsu bahcelerden caliyorum ufak ufak :)

  • warhead  (13.10.10 01:15:38)