ask filmleri

onceki filmler sorumda guzel cevaplar geldigi icin, ayrica bir de ask filmi sorayim dedim. soyle ki, cogunlukla gercekligin getirdigi dramatizmi tasiyan, idealizmden (masalsiliktan) uzak filmler. aklima en iyi ornek olarak closer geliyor. notebook gibi klise dramlari da severim aslinda.

  • ermanen  (23.12.07 00:07:58)
ilginizi çekerse pek çok vudi filmi özellikle; annie hall
masalsılıktan taviz vermek isterseniz; before sunrise
biraz erotizm ile: young adam
türk sinemasından ise: bir yudum sevgi
  • ebucan  (23.12.07 00:27:33)
becoming jane

  • sindustrial  (23.12.07 02:25:38)
henry james uyarlamalari hosuna gidebilir. bir de romantik komedi istemiyorsun sanirim ama when harry met sally güzel filmdir .

  • atmacaged  (23.12.07 02:57:25)
lost in translation iyidir, gerceklik dozu da fazladir.
fantastik olmasinda bi sakinca yoksa the invisible olabilir.
dram deyince sweet november ve a walk to remember (bu ikinciyi seyretmedim ama her yerden duydum)
jeux d'enfants guzel.
masalsiliktan cok uzak olmamakla birlikte elizabethtown'i da tavsiye etmeden gecemeyecegim.
  • twodimensionprism  (23.12.07 11:52:59)
pride and prejudice - becoming jane siralamasinda izlenmesinin daha iyi olacagini soylemisler. wuthering heights, henry james uyarlamalari tahmin ediyorum cok guzel filmlerdir, ancak benim aristokrat donem filmleriyle ilgili problemim var, ziyadesiyle boguyorlar beni, sonunu getiremiyorum. daha gunumuzden olan daha yakin hissettiriyor.

woody allen filmleri konusunda cok gel git yasayan biriyim, sevip sevmedigim konusunda bile emin olamiyorum.

before sunrise (ve after sunset var yanilmiyorsam) listemde.

when harry met sally kanimca bir romantik komedi degildir. gercek hayata en yakin, olabilecek en iyimser ve durust oykulerden biridir bence. bir insani o garip huylariyla birlikte sevmenin onemini, onu o yapanin herseyin bir butun oldugunu anlatan (garip bir cumle oldu ama neyse) bir filmdir. yeri ozeldir.

twodimensionprism : an itibariyle yuh diyorum, filmleri izledikten sonra neler diyecegim kimbilir.
  • turkish tekila  (23.12.07 13:00:50)
before sunrise'ın devamı before sunset
bi de julie delpy demişken ben (bkz: 2 days in paris)i cok sevmiştim tavsiye ederim kesinlikle.

  • anatomik durus  (23.12.07 17:27:04)
atonement var, yeni oynadı sinemalarda hatta

  • reeper redeemer  (23.12.07 17:34:43)
:)
aklima geldi, the holiday de guzel bi ask filmi.

  • twodimensionprism  (23.12.07 21:42:25)
isteklerine en uygun film polanskinin "bitter moon"u.

  • librax  (25.12.07 12:11:14)
2 days in paris, guzel seyler okudum, pek julie delpy sevmesem de :)
atonement, bu kadar yeni bir filmin zannedersem dvd si de mevcut degildir,
the holiday, banko
bitter moon, cok buyuk beklentilerim var cook..
  • turkish tekila  (25.12.07 20:24:03)