greasemonkey scripti nasıl yazılır?

öyle kallavi birşey değil sadece sayfanın en altındaki

"buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, kahvegibi, robin"

yazısını kaldırmak istiyorum temayı bozmasın diye. nasıl yaparım?

script değil de opera'da userCSS olayı var firefox'da da kesin karşılığı vardır. basit bir css dosyası oluşturup içine

.footnote{display:none}

yazıp siteyi dosyayla ilişkilendirseniz hallolur. Ancak mutlaka greasemonkey ile yapmak istiyorsan
diveintogreasemonkey.org
wiki.greasespot.net
işini görecektir.
  • citroc  (02.10.10 03:34:30)
@citroc zaten chrome kullanıyorum greasemonkey scriptleri burda da çalışıyor diye öyle söyledim. chrome'da nasıl yapabilirim?

  • cagdassalur  (02.10.10 03:50:31)
chrome'da direkt script yazabiliyorsan, eksiduyuru.com'da calismak uzere su script'in isini gormesi lazim. yazdim sadece, test etmedim.

var tagArray = new Array();
function getTags()
{
var tagArray=document.getElementsByTagName('div');
for (i=0; i<tagArray.length; i++)
{
if (tagArray[i].className=='footnote')
{
tagArray[i].style.display='none';
}
  • fader  (02.10.10 03:53:06)
@fader userscripts.org'a eklemeye çalıştım tekrar ordan kurmak için ancak scripti kopyalayınca şu hatayı veriyor;
"There were problems with the following fields:
Name can't be blank
Src Missing beginning of metadata header: // ==UserScript=="

isim filan @name ile belitleniyomuş kurcaladım biraz ama beceremedim. bu arada yine kategori seçmeyi unutmuşum :S
  • cagdassalur  (02.10.10 04:05:04)
basina soyle ekle madem

// ==UserScript==
// @name ed-footnote-disabler
// @namespace karmarulez
// @description eksi duyuru footnote gizleyici
// @include www.eksiduyuru.com*
// ==/UserScript==
  • fader  (02.10.10 04:07:57)
@fader dediğin gibi yaptım ama çalışmadı.

script şurda; userscripts.org
bu da caps; img690.imageshack.us
  • cagdassalur  (02.10.10 04:17:52)
hatali yazmisim ilkini. yani aslinda mantiken dogru diye dusunuyorum ama tabi user script icinde calismiyor.

su sekilde degistirdim,

ama ben de calistiramadim su an. uykusuzluktan bir sey mi kaciriyorum gozden anlamadim.

edit: hah, tamam. calistirdim ya. meger benim yazdigim script'i greasemonkey yuklememis bile. userscripts'tekini yukarda yazdigimla degistirirsen calisacaktir.
img529.imageshack.us

tam hali su sekilde:

// ==UserScript==
// @name ed-footnote-disabler
// @namespace karmarulez
// @description eksi duyuru footnote gizleyici by fader
// @include www.eksiduyuru.com*
// ==/UserScript==

var $$ = document.getElementsByTagName('div');

for($ in $$)
{
try
{
if($$[$].className=='footnote')
$$[$].style.display='none';
}
catch (e)
{
}
  • fader  (02.10.10 04:28:23 ~ 04:44:43)
@fader şimdi oldu gibi. teşekkürler.

  • cagdassalur  (02.10.10 04:53:35)