Bontavi Kilo aldırıcı tabletlerle ilgili bi soru?

Arkadaşımın ısrarı ile az önce 1 kutu sipariş verdim, ama sonra içime kurt düştü. bu tabletlerle 4-5 kilo alabilir miyim? ya da kilo almasam bile metabolizmamı bozacak türden tabletler midir? daha önce kullananlar var mı acaba? çok korktum şu an.

bi sakıncası yoksa internet sitesini veriyim bakın

www.bontavi.com

(eğer sakıncası varsa mod arkadaşlar internet sitesini silebilir)

giriş cümlesi: tamamen doğal içeriği ile aşırı zayıflığın yol açtığı sağlık problemlerini ortadan kaldırır

sıçmış burda...
  • .aylin.  (30.09.10 10:10:15)
ille kilo almak istiyorsanız bi diyetisyene ya da doktora falan gidin.. bunlarla olcak iş degil..

  • buzzlightyear  (30.09.10 10:19:51)
kullanmadım,sadece hapların kilo aldıracağına da hiç inanmıyorum,ödeme yapmadıysan siparişini iptal et,düzgün bir beslenme programı ile istediğin kadar kilo alabilirsin.

  • sealth  (30.09.10 10:21:08)
kilo almak için bu tür şarlatanlara para kaptırman gerekmiyor.

  • arnold schwarzeneger  (30.09.10 12:46:55)
siteye girmedim, tabletler nedir bakmadım ama direk tahmin ediyorum..
tarım ve koy işleri bakanlıgından izinli..
şöyle düşünelim,
kilo almak için ilaç kullanıyorsunuz. ilacın sorumlusu kim, izin vericisi kim, kullandırtıcısı kim...sırasıyla cevaplayalım: eczacı, sağlık bakanlıgı yetkili komisyonu/ları(ki 2 komisyon vardı, sanırım biri kapatıldı(nedeni de açıklanacak birazdan)) ve doktor...
sizdeki uygulama ise: internet sitesi, tarım ve köy işleri bakanlıgı komisyoncugu, arkadaş...
bir yanlışlık varmış gibi geliyor mu??
diyelim ki ilaç olarak görmüyorsunuz bunu ki tarım bakanlıgı da oyle gormuyor!
o zamn devam edelim...
neden tabletlere basılmış bu?
içinde ne var?
kim bakmış içine, guvenilirliğine ve nereden geldiğine?
üzerinde veya sitede "tamamen doğal" yazıyor mu?
sırasıyla cevaplayalım:
ilaç olarak bilinç altına yerleşsin ve insannlar ilaca olan iştah gibi bunu kullansın ayrıca doktor önermiş gibi güvenilir görsün ve kullanmaya devam etsin...

biraz latincemsi bir isimle sunulan sizin ve arkadasınızın hiç ilgisi olmayan bir şey! nedir bu şey?arayın sorun bakalım firma bunyesinde hiç eczacı(ki tıbbi bitkilerin tedavide kullanışı hakkında lisans eğitimi alan tek meslek erbabları) veya doktor çalıştırıyorlar mı..çalıştırıyorsalar onlarla goruşmeyi talep edin..(ha eczanelerde de bunlar satılıyor ya da bu tur cisimlerin mesleği doktorluk olan satış temsilcileri de var ama yanlışlıklar dikkatinizi çekmiştir sanırım...)

içinde bir şey var ve t ve k işl bak izinli..peki o bakanlık ilaç niyetine halka pazarlanan bu cisimlerde ne kadar yetkili, bilgili..sadece gıda desteği olarak goruyorlar ve bitki muamelesi yapıyorlar bu tabletlere, kime yan ya da advers etkili, kim için doz fazla ya da içinde doz var mı? yok boyle kontroller yeterince..bir dosya ile izin alınır, olursa bir kez kontrol edilir, sonra çinden ya da bilmem nereden karpuz getirilirmişçesine getirilir bunlar ve internet sitelerinde satılır..

yazıyordur kesin:)

geçen hafta acı bilmemne bilmemnesinden kullanan birisinin öldüğünü duydum, ha onların bu firmayla alakası yoktur o başka ama dikkatli olunuz...
kontrol mekanizmalarından sağlık bakanlıgına ait olan fitoterapotikleri içeren komisyon daha işlevsel hale getirilmek için dagıtılmış ve yeni öneri başbakanın imzasındaymış, geçtiğinde bu işin erbabı olan(?) sağlık bakanlıgının bitkisel zamazingolarla daha içli dışlı olacagını ve hepsini kontrol edeceğini umuyoruz ki olmayacak tabi öyle bir şey:)...
dikkat ediniz kendinize...bu işin sorumluları var ve onlar işin içinde yoksa siz de olmayınız...

peşinen edit: dediğim gibi yazıyı yazmaya basladıgımda bahsi geçen internet sitesine girmedim yani yazdıgım kötüleme(!) firmayla alakalı değildir...kötülemem bu tür ürünlerin bilinçsiz tüketilmesi, sunuluşunun denetlenmemesi, sorumlulugun ve sorumlunun mechul olması ve her zaman %100 doğal ve sıfır yan etkili diye atılıp-tutularak(kisinlikle YALAN) halkın kandırılmasıdır...

ha son söz: çok ilginçtir şu söyleyeceklerim..
"doğa kendi dengesini oluşturur"
kışın c vitamini içeriği en yuksek olan meyvelerin heryerde ulaşılabilir, üretilebilir olması çok ilginçtir..yazın metabolizmamıza iyi gelecek urunlerin yetişmesi...tropik iklimde yetişen hindistan cevizi yagının güneş ısınlarının zararlı etkisinden insanı koruyucu etkisinin olması cok ilginctir...fındıgın yetiştiği iklimde yaşayanların sorunlarının bazılarının fındıkla cözülmesi, cevizin nelere iyi geldiği...söğüt ağacının serinliği ya da kabugundaki salisilik asitin ne işe yaradıgı yararlanabilecek insanların ulaşmaları açısından konumlarıyla alakasında çok buyuk ilginçlik vardır...doğa bize oyle bir guzellik yapmış ki bunlar cok ilginçtir..bu dengeyi ya biz kurduk(ulaştık yerleştik diktik vs) ya doğa ulaşamayanları eledi biz sağlıklı olabilecekler kaldık ya da direk doga verdi..her kapı aynı yere cıkıyor yani...
ihtiyacımız doğal yaşamak..doğallık sıkıştırılmış tabletlerle değil...

son söz: cok dolmuşum bu konuda..baya uzun oldu..işinize yararsa ne mutlu...bunda bugun farmakognozi dersimin olmasının ve ölen kadını bu derste hocam vasıtasıyla duymuş ve uzulmus olmamın da etkisi var..çok sinirim bozulmuştu...
  • ne adrenerjik ne kolinerjik  (30.09.10 13:10:38)