Sizce,bana nasil bir yazici lazim...

Arkadaslar,Hani elektrik idaresinde yada bankalarda gördügümüz bir sistem var.Görevli kisi elindeki bos makbuzu bir yazicinin icerisine itiyor,ve o makbuz üzerindeki bosluklarda,gerekli yerler dolup,tekrar disariya atiyor.Bana tam olarak böyle bir sistem lazim.Simdi tam olarak derdimi anlatmaya calisayim.Bir uluslararasi nakliye firmasinda calisiyorum.Bu firmamizda mal verdigimiz,50 ye yakin firma var.ve her firmanin adini yazdigimiz,yaklasik A5 ebadinda,normal fotokopi kagidindan daha kalin,kart dedigimiz bir dosyasi var.Müsterinin gün icerisinde aldigi dizeller,bir sonraki gün,toplu halde,bir liste olarak bana geliyor.ve ben bu listedeki mnüsterileri,önce bahsettigim bu kartlara yaziyorum,sonra bilgisayarda müsteri adlarina düzenlenmis,excel dosyalarina tektek isliyorum.Bilgisayara yazmisken,bu kartlara neden yazdigima gelince,Nakliye firmalarinda,cok eskiden,yani daha bilgisayarlar okadar hayatimizda degilken,bu kartlar kullanilirmis.Simdi kullanilmaya devam edilmesinin yegane nedeni,güvenlik.her ne olursa olsun,patron devamli karti istiyor.örnegin x müsterisinin kartini verin diyor.Böyle alismislar ve kesinlikle pc ye güvenmiyorlar.Benim sormak istedigim sey,acaba bu kartlari elle yazmaktansa,zaten bilgisayara islemisken,karti;banka ve elektrik idaresindeki gibi tak cikar yapamaz miyim?Bunun icin bana özellikli bir yazicimi lazim,eger böyle bir yazici lazimsa,bu ne tür birsey olur ve nereden alabilirim.Yok eger mevcuttaki yazicilarimizla bu mümkünse nasil yapabilirim.kartlari scanier da taradim ama normal fotograf gibi duruyor.kisacasi nasil yapabilirim.yardimlarinizi bekliyor olacagim.simdiden tesekkür ederim...

galiba bu tarz bir şeye ihtiyacın var:

www.ucuzu.com
  • ykyt  (28.09.10 11:30:02)
Elimizde mevcut bir cok yazici var.Ögrenmek istedigim farkli bnir yazici sartmi.Yok sart degilse,mevcutlari nasil kullanabilirim...

  • yoruldumamayorgundegilim  (28.09.10 11:45:20)
elinizde bu tip varsa, excel de oluşturacaksınız tabloyu. sonra yazıp kartlarınıza bastıracaksınız. yalnız. yazdıgınız bir şeyi tekrar üstüne yazmamak için sileceksiniz. kağıtta yazmak istediğiniz satır kısmına pc de excel' de yazın. yazdırın sonra. anlatamadım galiba.

  • ykyt  (28.09.10 12:55:46)
senin ihtiyacın olan şey yazıcı değil, bir çok eksik var sende...
şöyle ki;
(1) bankalarda falan gördüğün o yazıcılar bir makbuzu bir kez yazar senin aynı kart üzerine birden çok kez yazman gerekiyoır anladığım kadarıyla...
(2) eğer boşluklara vs tam denk gelmişse, büyük ihtimalle termal yazıcıdır bahsettiğin şeyler (atm'lerin verdiği makbuzlar, otomatik basılan biletler vs) bu kağıtların arkasına bakarsan bir işaretleme sistemi olduğunu göreceksin, çoğunlukla kenrada bir kerde kalınca sihay bir çizgidir bu. bu yazıcılara uygulama yazılırken, sihay çizginin sayfa üzerindeki yeri belirtilerek, sayfa üstünde çok isabetli koordinatlar vererek yazdırmak mümkün olabilmeke. tabi bu yazıcıların o sihay şeridi algılaması için bir sensör içermesi gerekiyor.
senin aynı kağıda sadece yeni eklenen kayıtları yazdırman gerekiyor (1) ve ne elindeki kağıtlar, ne yazıcın özel değil (2), ayrıca elinde bunları değerlendirecek, sadece yeni kayıtları kağıt üzerinde uygun koordinatlara gönderecek bir uygulama var.
işin çok zor anlayacağın, müdürlerin bu halden memnunsa böyle bir yatırım yapmaya yanaşmayacaklardır...
  • brainfour  (28.09.10 13:35:53)
Desenize bizimkisi bos hayal.oysa sadece bu kartlari yazmak günde 1 ila 1.5 saat vaktimi aliyor.Neyse mecburen yazacagiz o zaman...Yardimlariniz icin cok tesekkür ederim.

  • yoruldumamayorgundegilim  (28.09.10 13:52:38)