bilgisayar tv vs.

evde bir dizüstü bilgisayar var, tv out ekran kartı var bunun..
bir de tv var 70 ekran tüplü, hdmi falan yok bildiğin scart girişi var.
şimdi ben bu dizüstündeki görüntüyü tvye aktarıp izlemek istiyorum, hangi kabloyu almalıyım, bu kablo vga çıkışına mı takılır yoksa tvout için özel bir çıkış mı var, (vardır muhtemelen, olmasa zaten tv out denmez ama emin olmak için sorayım dedim)
bir de bu 70 ekran tvde izlenebilecek kalitede filmler hangileri olmalı, 1080p lik filmler izlenir mi yoksa daha kaliteli bişeyler mi indirmeliyim...

tinyurl.com

bir elektronikçiden alacağın kablolarla bağlantıyı sağlayabilirsin.

gayet basit bir işlem...laptoptaki Fn+F3 gibi bir kombinasyonla görüntü ekrana aktarılır.

çok fazla bir kalite beklemeyin. Cam gibi olmaz. 720p ve 1080p lerde elbette çok daha iyi görüntü alırınız.

laptop tv bağlantı, şeklinde arama yaparsanız bağlantı şekillerini de görebilirsiniz.
  • janavarorion  (27.09.10 09:49:04)
selam amcagiller nasıllar?
flu bir görüntü alırsın tvden
çünkü frekans denk gelmeyecek...
öpt bye
  • .aylin.  (27.09.10 10:42:04)
amcaların-dedelerin, herkesin selamı var sana...
frekans ne ayak, çözülemez mi bu sorun?

  • de jure  (27.09.10 13:26:26)