uydunet modem

şimdi ben uydunete gecmeyi düşünüyorum onların kablosuz modem kampanyası bitmiş bu yüzden kendi zyxel marka kablosuz normal p-660hw-t1 v3 routing özelliği olan modemimi "kablolu bir uydunet modemi" ile bağlayarak kablosuz olarak kullanmak istiyorum.sanırım böyle birşey mümkünmüş bunun için hangi kablonet kablolu modemini almalıyım ve bunları nasıl baglayıp kullanacagım

hangi modemi almanız gerektiğini bilemeyeceğim ama kablosuz router'ınızı bir access point olarak ayarlayabilirsiniz.
ilk önce içeride IP adreslerini hangisinin dağıtacağına karar vermelisiniz. bu genelde internete bağlanan olur. çakışma olmaması için diğer cihazın DHCP özelliğini kapatmanız gerek. ayrıca kablosuz modemin IP adresini diğer modemin dağıttığı ağda çakışmayacak bir adresle değiştirmelisiniz. örneğin uydu modem 192.168.1.x aralığında dağıtıyorsa, 192.168.1.100 gibi bir adres verebilirsiniz. sonra herhangi bir cihaz gibi modemleri birbirine lan yoluyla bağlayın. bir şey atlamadıysam kablosuz ağa bağlanan cihazların diğer modemden IP adresi alabilmeleri gerek. durum böyleyse çalışacaktır. aksi durumda kablosuz cihazın firewall'unu kapatıp deneyin. bunu iki adsl modem ile yapmıştım daha önce ama şimdi kafadan anlatıyorum, umarım yardımcı olabilirim (:

  • talemon  (24.09.10 21:03:32)
Tek çıkışlı kablo modemi çok çıkışlı ADSL modeme bağlayarak interneti dağıtma işi yaş. Zira yamulmuyorsam Uydunet'in verdiği tek çıkışlı modemlerin router özelliği olmuyor ve IP dağıtım işini router'la yapmak gerekiyor. İnternette bi dolu "tutorial" vr bu konuda ama başarılı olamayanlar da var. En güzeli sen 4 çıkışlı, wifi'ı olan bir kablo modem al.

bilgisayar.gittigidiyor.com

adresinden modem model ve fiyatları hakkında fkir sahibi olabilirsin...
  • metal revolution  (24.09.10 21:34:37)