Endüstiri mühendisi 2. yabancı dil

şimdi iyi derecede ingilizcem mevcut.
1. sınıfa geçtim bu sene.
2.bir dil daha öğrenmek istiyorum. ama mesleğimde de yararlı olacak bir dil olsun gidip arnavutça öğrenmenin manası yok. hani şunu öğren hacı ilerde senin işine yarıycak ilerde diyebildiğiniz bir dil var mı? ulan endüstiri mühendisliğine de nasıl önerilecekse. yani iş dünyasında yardımcı olacak bir dil?

hocam şimdi derecesini yazış şeklinde belirli sabitler olmadığı için iyi derecede yazdım. 2. bir dili soruyosam demekki ingilizceyle işim bitmiştir. ister çatır çatır de ister çutur çutur.

  • vericemparasını  (24.09.10 00:17:47)
kore?

  • karoyedili  (24.09.10 00:25:29)
bence 2. yabancı dilden önce türkçeni geliştir. mesleğinin nasıl yazıldığını falan iyice öğren mesela.

  • kelimeyounu  (24.09.10 00:36:30)
@kelimeyounu küçük şeylere takılcaksak "türkçenin" yazmanın yanlış olduğunun farkındasındır mesela ?

  • vericemparasını  (24.09.10 00:59:14)
karışmak gibi olmasın ama, türkçenin yazması yanlış değil. "Türkçe" sözcüğünden sonra gelen ekler kesme işaretiyle ayrılmaz.

  • peki  (24.09.10 01:07:05)
küçük harfden bahsediyorum neyse sapıttı konu

  • vericemparasını  (24.09.10 01:27:11)
girmek istedigin yer bu konuda etkin rol oynayacaktir. ben de endustri son sinif ogrencisiyim. ankara icin konusmam gerekirse turk traktor icin italyanca gerekir mesela, aselsan icin ingilizce olmazsa olmazdir, mercedes icin almanca ise girmende 10 adim one alir seni genel olarak bu sekilde. yaptigim stajlardan edindigim tecrubelerle bunlari soyledim.
Ama bir de sole bi durum var, Cincenin is yapmayacagi yer yoktur bence

  • PoscheN  (24.09.10 01:28:29)
ikinci lisan sorularına hep aynı cevabı veriyorum. özellikle ülkemize en çok yatırım yapan ülkelerin lisanalrını bilmek daha mantıklı geliyor. almanya fransa italya vs. bir de en mantıklı gözüken şirketler falandan yola çıkarak bir seçim yapılmalı.

  • cedric tweedledee  (24.09.10 03:21:42)
banada nedense çince güzel olur gibi geliyor.ben şahsen çince diyorum. artık herkez ing. almanca. rusça vs vs vs biliyor ama çince bilen insan sayısı oldukça az.en azından şu an için öyle birde bu adamların yaptığı atılımları görünce çince çok mantıklı geliyor.

  • killerbee  (24.09.10 06:39:16 ~ 06:41:12)