Ford mu Hyundai mi?

Merhaba Galya'nın, Caesar'ı sallamayan halkı!
Bendeniz babamın araba arayışlarına yardım etmeye çalışıyorum.
Kendisi otomatik vites, dizel ikinci el bir araç almak istiyor.
Baktığımız araçlar şu ana kadar hyundai idi..
25.000 TL'ye Hyundai Era 2010 model buldu. (Otomatik, dizel vs vs..)
Ancak bu akşam sohbet ederken, arabanın daha "güzel" olmasını tercih edebileceğini belirtti. İç ekipmanlar, aksamlar şık olursa daha hoşuna gidecek.
Ancak yukarıda belirttiğim fiyatı da aşmamak istiyor.

Bu bilgi dahilinde birkaç ford focus inceledik. Beğendi..
Ama birkaç sorusu var:
1)Bu iki markadan hangisi herhangi bir sorunda daha az masraf çıkartır?
2)Parça gerekirse hangisi daha kolay bulunur ve yine ucuza kotarılır?
3)Siz olsanız hangi markayı ve model bu fiyata tercih edersiniz?(Bu genel bir soru.. Tavsiyelerinizi de mutlaka dinlemek isterim..)

Teşekkürler kaygısız ve sevgili Galyalı'lar..
Saygılar..

ford en azından tenekeden yapılmıyor.

  • istanbull  (22.09.10 22:10:09)
@istanbull : Biraz açarsak? (Araçlar konusunda bilgim yok. Pedere de aynen bunu söyleyip korkutmak istemem.)

  • quaker  (22.09.10 22:11:53)
ford parça ucuzlğu yaygınlığı, sorunsuzluğu her şekilde hyundai den üstündür.

  • istanbul beyefendisi  (22.09.10 22:20:40)
focus çok daha güzel bir arabadır. konfor bakımından, kalite bakımından, performans bakımından hyundai'den 2 gömlek üstündür. ama diğer tarafından açık konuşalım, accent parça bakımından, tamiri bakımından, ucuzluk bakımından daha üstündür. şu sıralar ben de araba alıcam ve focus'ta karar kıldım. (1.6 tdci ghia) accent'i de inceledim ve sürdüm, kesinlikle kötü bir araba değil ama bir ford gibi asla olamaz.

  • suursuz deve  (22.09.10 22:20:45)
ford her zaman hyundaiden daha iyidir ama sen yine de honda'ya da bi bak es geçme :) ikisinide ezer kanımca

  • demirr  (22.09.10 22:25:13)
@demir: dizel araba bakıyor arkadaş. honda dizel üretmiyor malesef.

  • suursuz deve  (22.09.10 22:26:50)
birde arkadaş hondanın fiyattan habersiz galiba. adamın dediği bütçeye honda diyorsun.

  • istanbull  (22.09.10 22:31:31 ~ 22:32:45)
Peki arkadaşlar madem ortak kanı ford'un genel olarak daha iyi olduğu;
25.000 TL gibi bir fiyata düzgün yeni model 2.el bulabilmek mümkün olur mu?

  • quaker  (22.09.10 22:36:34)
mümkün ama donanımlı bir focus mümkün değil pek. ha olabilir tabi olmaz diye bişey yok. ama o fiyata genel olarak focus 1.6 tdci trend bulabilirsiniz.

  • suursuz deve  (22.09.10 22:55:17 ~ 22:55:45)
Mondeo bakınıyoruz şu an..
Belki pazarlıkla vs. daha yukarılara çıkabiliriz diye umuyoruz fiyatta..

  • quaker  (22.09.10 23:07:29)
soru mu ki şimdi bu genç arkadaş,
piyasadaki taksilerin yarısı hyundai, yarısı fiat albea.

bak devamını getirmiyorum sen akıllı çocuksun...
  • delikan76  (23.09.10 12:31:59)
@istanbul,şuursuz deve : 25.000 tlden bahsediyoruz beyler tabi ki bulunabilir bu paraya honda.biz 20.000 tl ye brc marka lpgside dahil 2002 hondayı düzdük.dizel üretmediğini biliyorum ama ben dizeli daha ekonomik olacağını düşündüğünüzü varsayarak söyledim.yakıt olarak lpgli bi honda dizeli aratmaz ve performansı da tecrübemle sabittir.2010 model hyundai ye bininceye kadar 2005 hondayı "şahsen" tercih ederim

  • demirr  (23.09.10 17:37:24)