ttnet-internet-adsl-kota-allah belalarını versin

tatildeydim ne zamandır, küçük hissediyodum ama bi baktım böyle bi tablo:

Aylık Transfer Bilgileri
Yıl Ay Toplam Upload Toplam Download
2010 Eylül 26.468.800.804
(24,651 GB) 67.886.845.953
(63,225 GB)

(67 gb download 26 gb upload)

mümkünatı yok böyle bir $eyin de, zaten 8mbit sınırsız!? kullanıyordum. baktım $imdi download hızım yerlerde, zamunda'dan 800'le indirme gitmi$ 20'de biri gelmi$.. ilk defa 20-30 kb'ı geçemiyorum speed test'lerde falan da, bu duyuruyu gönderebileceğim bile $üpheli. eskiden dü$müyordu; artık hep dü$ecek mi hızım böyle kotayı a$ınca, kota 15 gb mı hala?

asıl soru: bu kadar download yapmadım; modemi açık bırakıp gittim. kom$ular falan yedi yani benim hattan. $ifre falan nasıl koyulur modeme; madem hız dü$üyor, artık kimse eri$emesin internetime.

küçük soru: 1 ekim olur olmaz hızım eskiye dönecek mi?

daha küçük gibi görünen ama daha mühim soru: ondan önce tekrar hızlanmasının imkanı yok mu? trick mrick bi $eyler?

ondan önce hızlanmasının imkanı yok, modem arayüzünden şifre koyabilirsin, modem arayüzüne girebilmek için

bunlardan birini dene, tam olarak bişey söylemek için modemin adını bilmemiz gerekiyor.
modem arayüzüne girince kablosuz ağ güvenliği bölümünden şifre koyarsın. evet kota hala 15 gb ve geçince hız hala düşüyor. fakat kimi zaman düşmediği de oluyor ama tamamiyle şans meselesi tabi.
  • ocanal  (22.09.10 01:46:06 ~ 01:46:28)
192.168.1.1 o ekranı açıyor ama kullanıcı adı falan hiçbir $ey bilmiyorum ben de?

  • ateistanbul  (22.09.10 01:52:40)
eğer önceden şifre koymadıysanız, muhtemelen

kullanıcı adı: admin
şifre: admin

veya

ikisi de boş bırakılarak giriş yapılınca olur sanırım.

modemin adını bilsek daha net cevap verebiliriz belki.
  • ocanal  (22.09.10 01:56:23)
admin admin oldu, wireless network'u da disable ettim; sağ olasın hocam.

  • ateistanbul  (22.09.10 02:01:05)