boğazım ağrıyor

ne yapabilirim?
sıcak bir şeyler içebilirim; gargara yapıyorum bir yandan. ama benical gibi bir ilaç yok yanımda.
antibiyotik işe yarar mı?

sıcak ıhlamur olur tarçın çayı olur içiver.bir de pen-os varsa al.benim de fena halde yanıyordu ve sesim kısıldı bunları denedim işe yaradı.

  • voodoo 007  (21.09.10 09:38:48)
geçici çözüm olarak (bkz: strefen)

  • fukka  (21.09.10 09:40:00)
tarçın zencefil limon bal sıcak su tümlemesini tavsiye ederim
zencefili biraz fazla koy
aralıklarla iç 1-2 gün birşeyin kalmaz
  • Nesrin.Yolcu  (21.09.10 09:40:40)
1)doktora danismadan antibiyotik kullanmayin, basit bir soguk alginligi icin antibiyotik kullanirsaniz hem bosu bosuna karacigeri yorarsiniz hemde ileride gercekten antibiyotik kullanmaniz gereken bir hastalikla karsilasinca vucuttaki bakteriler antibiyotige direnc kazanmis olabilir
2)bogaz tahrisine karsi en basit olarak balli sut, eger malzemeler mevcutsa caydanliga ihlamur+adacayi+taze kekkik+tarcin+karanfil koyup cayi demleyin, bardaga bal koyup limon sikip bunu icin, bogaza cok iyi gelir.
3)tantum verde yada benzeri gargara ile gunde 3 defa bogazi gargara yapin
  • weatherlight  (21.09.10 09:42:27)
salep iyi gelir

  • burakg91  (21.09.10 11:25:08)
mesir macunu.

  • ceo  (21.09.10 13:18:49)
zencefil bal karşımı iyi gelir, geçmiş olsun

  • dr.ramiz  (21.09.10 16:41:10)