Öyle bi film / belgesel ki....

şimdi bi arkadaşım anlatmıştı, filmin bi yerinde insanlar sinema salonunda oturuyorken perde de filmin bi karesine yerleştirilmiş esne (yawn) yazısı yazmışlar insanların çoğu da esnemiş, halbuki çok hızlıymış o kare ama bi araştırmaymış bu. bide kahverengi notadan bahsetmişti, bi ses çalıyorlarmış insanların bağırsakları harekete geçip altlarına yapıyorlarmış.

bu filmi/belgeseli bilen var mı?

senin arkadaşın fight club'tan esinlenip çok fena atmış gibi geldi bana. esne kısmı doğru olabilir ama sıçma kısma çok uçuk be.

  • ayiadam  (21.09.10 00:02:31)
kahverengi nota denilen şeyi mythbuster test etmişti. 2 Hz de ses ile denemişlerdi galiba. fos çıktı tabi. ilk olay ise tek kareye yazı yerleştirme olayı, rahatlıkla farkedilir. bu ne len derim şahsen sinemada görsem.

  • sttc  (21.09.10 00:04:45)
tamam görüyor olabilirsin de insanlarda esniyormuş, mythbusters yada brainiac gibi bişey değil. sıçma kısmı doğru

  • notinhere  (21.09.10 00:06:18)
braniac'ta geçmişti o nota kısmı onu bilirim. hatta sanırım o yazı olayı da aynı bölümdeydi. yani bu ikisini de işlediğine eminim ama farklı bölüm mü aynı bölüm mü çıkaramadım. hatta hem yazı gizlemişler, hem de o sesi vermişlerdi.

  • passion rules the game  (21.09.10 00:15:32 ~ 00:15:50)
sıçma olayının yalan olduğuna inanmakla birlikte tek kareye bir resim yerleştirmek, kullanılan bir reklam stratejisidir zaten.

  • fortisvita  (21.09.10 00:16:07)
tamam brainac a bakıcam.

  • notinhere  (21.09.10 00:22:46)
  • oldtimer  (21.09.10 10:30:40)