paypal sorusu

soru uzun ama cevabı kısa.
paypal hesabım var, yarın bu hesaba bir siteden 230$ gönderilecek.
ben de bu parayı banka hesabıma transfer edeceğim, ama henüz paypalda banka hesabı tanımlamadım.
2 tane banka hesabım var, biri usd, diğeri tl hesabı, normalde usd hesabımı tanımlayacaktım ve para da bankaya usd olarak gönderilecekti, ama şimdi hesap tanımlarken gördüm ki, "Türkiye banka hesabınız yalnızca Türk Lirası içermelidir." diye bir ibare var, ne yani ben şimdi bu adamlara TL hesabımı mı vereceğim, ve bu adamlar da 233 doları TLye çevirip, benim bankama TL olarak mı yatıracaklar...
eğer öyle yapacakalrsa hangi kuru baz alacaklar? 230$da kuru mu düşünüyosun lan it demeyin, her kuruşuna ihtiyacım olacak o paranın.
bir de TL hesabı halkbankası, usd hesabı da ziraatbankasında...
bu bankalarla uğraşma x bankası paypal için daha avantajlı diyebileceğiniz bir banka avr mı?

yok o iş öyle olmuyor, para paypal hesabınıza dolar olarak yatıyor siz hesabınıza çekerken tlye çevriliyor . paypal hesaba yatırırken bir komisyon düşüyor, bankada kur ile oynuyor çok büyük değil ama ufak bir kesinti söz konusu oluyor yani.. benimki garanti hesabıma bağlı çok büyük bir sorunla yaşamamıştım 120 dolar iade alırken, uzun zaman oldu ama büyük bir kesinti hatırlamıyorum.

  • cinna monster  (20.09.10 16:02:14)
o zaman bu adamlara tl hesabımı vereyim ben...
adamlar zaten yazmış sitelerinde ama ben gene de, tl değil usd hesabımı vermek istemiştim, banka ve paypal bana kur farkıdnan kitlemesin diye...
neyse o kadarcık da geçirsinler bari...
  • de jure  (20.09.10 16:15:21 ~ 16:54:04)
kur olarak bankalararası döviz kurlarını esas alıyorlar. kur konusunda pek fark çıkmıyor. tek masrafınız %2.5 komisyon.

  • milesh  (20.09.10 16:22:52)
garanti bu işlerde iyi panpa

  • afterlife  (20.09.10 18:24:52)