Sinemalardaki ve alışveriş merkezlerindeki karton film, oyun standları?

Örnek vermek gerekirse; sinemada salon girişindeki karton wall-e standı yada mediamarklardaki karton Pes 2010 zımbırtsı.
Bu tarz şeylerin genel adı nedir? Nasıl satın alınabilir? Nereden temin edilebilir? Sinemalar bunları kullandıktan sonra ne yapıyor mesela?

sinemada tanıdık varsa ya da uzun bi ısrar sonucu alabilirsiniz sanıyorum..

  • buzzlightyear  (19.09.10 22:20:00)
sinemanın birinden ben çok ısrar etmeme rağmen almayı başaramadım. poster bile vermediler. ama sinemada tanıdık olursa alırsın istediğini,ben öyle aldım sonradan.

bazen d&r gibi mağazalarda da oluyor (satılık değil reklam amaçlı o da), ama belki oradan temin etmek, oranın çalışanlarını ikna etmek daha kolay olabilir.
  • paspasanahtarinustunde  (19.09.10 22:53:22)
genelde onları oralarda çalışanlar cebe indiriyor sanırım. benim d&r da çalışan bi arkadaşım var onlarda koleksiyon yapmış evinde 10-15 tane vardı. geneli oyun kartonları pes, tekken falan. eğer zamanı geçmeye yakınken istersen verebilirler. mesela pes 2011 çıkacağı zaman orda hala pes 2010 kartonu varsa yakında zaten değiştirecekleri için verirler heralde ayırttıranı falan yoksa.

  • ritu vs asas  (19.09.10 23:34:02)