Harici Hard Diske Dosya Kopyalama Hızı

1 tb'lık western digital elite marka bir harici hard disk aldım. Ancak büyük çaplı dosyaları kopyalarken hız bir türlü istediğim seviyeye gelmiyor. veri kopyalama hızı 13 mb/s ile 15 mb/s arasında değişiyor. Kopyalama hızının bu seviyede olması normal midir ? Eğer anormal bir durum varsa bunu nasıl giderebilirim ? anladığım kadarıyla laptopumda usb 2.00 sürücüleri yüklü değil zira donanım profillerinde böyle bir ibare göremiyorum. Sorun buradan kaynaklanıyorsa usb 2.00 driverlarını nereden bulabilirim ? Makinem hp pavilion dv6000 hp'nin sitesini karıştırdım ama usb 2.00 driverlarını bulamadım malesef. Birde biostan ayar yapılıyor gibi bir şeyler bahsediyorlar forumlarda. Acaba makinenin usb 2.00 ayarları biostan kapalı olabilir mi ? teşekkürler..

yoo usb 2.0 yüklü makinede bahsettiğiniz transfer hızları anormal değil.

  • dehri  (19.09.10 21:11:07)
gayet normal abi 15mb/s civarı.

  • bryan fury  (19.09.10 21:20:09)
memnun değilseniz kutusunu sökün ide/sata bağlayın kasaya (desktop ise tabii, garantiyi de iplemiyorsanız)

  • dehri  (19.09.10 21:25:54)
mudur senın laptopun hdd 5400 rpm, ustelik ustunde os kosturuyorsun. 15mb civarı cok cok ıyı bı hız.

  • bryan fury  (19.09.10 21:43:00)
Teşekkür ederim arkadaşlar. Şunun için söyledim: Önceden normal bir harddiski harddisk kutusuna bağlayıp kullanıyordum ve hız harikuladeydi. Hani neredeyse makinenin içinde ikinci bir harddisk var, oraya kopyalıyormuşum gibiydi(hıza hiç bakmamıştım). Onu kullandıktan sonra biraz olsun bu hız ile karşılaşınca tereddüte kapıldım. Ama kullanan, gözlemleyen insanlar olarak durum olağan ise problem yok ;)

  • joehigashi  (19.09.10 22:09:21)