ingiltere irlanda iskoçya - yüksek lisans

merhabalar,

ben şu anda sabancı üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. dördüncü sınıftayım ve ortalamam 2.75.

bu sene bitirdikten sonra ingiletere, irlanda veya iskoçya'da management, IT management, operations research, risk management veya business analytics alanların birinde yüksek lisans yapmak istiyorum. hangi seviyede üniversiteler beni kabul eder bir fikriniz var mı? bir de bu ortalamayla herhangi bir yerden burs bulmak mümkün müdür?
şimdiden teşekkürler.

h.

dun itibari ile irlanda'da computing (it) msc tamamlamis biri olarak irlanda'daki universiteler tarafindan kabul edilmede bir problem yasayacagini sanmiyorum.

ancak benim durumum farkli oldugundan hic problem yasamamis olabilirim cunku ben halihazirda orada yasiyordum basvurdugumda ve part time yaptim msc'yi.

dublin'de 4 buyuk universite ve bir cok enstitu var. buyuk universiteler trinity, dcu, ucd ve dit. ben dit'den mezun oldum ve dit'ye kabul edilmede problem yasayacaginizi sanmiyorum.
digerleri ise dit'den biraz daha iyiler ancak dit'nin ozelligi de teoriden cok pratige onem vermesi.

dcu daha yeni bir universite ve ozel. arastirmaya cok fazla butce ayiriyor ve muhendislikte super.

trinity birkac yuzyillik bir universite, her turlu iyi ancak sosyal ve doga bilimlerinde daha iyi teknik alanlara nazaran.

ucd ise sanirim dcu ve trinity arasinda bir yerde, pek bir bilgim yok.

web sitelerinden daha dogru bilgi edinebilirsiniz. adresler

www.tcd.ie
www.dcu.ie
www.ucd.ie
www.dit.ie
  • fdegir  (18.09.10 19:15:51)
@fdegir peki burs imkanları hakkında bilgin var mı?

  • dracox  (19.09.10 23:09:30)
Mastera para verme, bilgisayar muhendisisin orada is bul git. ya da bir dil kursu ayarlayarak ya da tatil vizesiyle gelip is bul.

  • necati hakan erdogan  (10.08.15 17:27:07)